SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

05.12.2013 Gdańsk Promocja zatrudnienia w strukturach unijnych RODM Gdańsk

Polska przywiązuje dużą wagę do obecności i zwiększenia liczby Polaków na różnych szczeblach zatrudnienia w strukturach unijnych. Przypadająca w 2014 roku 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej będzie okazją do podjęcia działań promujących kariery w UE. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP promuje taką ścieżkę zawodową m.in. wykorzystując narzędzia internetowe, portale społecznościowe oraz współpracę z mediami.

W ramach długofalowych działań Biuro Dyrektora Politycznego MSZ pracuje nad zwiększeniem zainteresowania karierą w instytucjach europejskich, przede wszystkim wśród młodych Polaków. W tym kontekście resort podejmuje działania informacyjne, promocyjne i szkoleniowe kierowane m.in. do: uczniów, studentów, absolwentów, pracowników oświaty, członków korporacji zawodowych oraz zainteresowanych pracą w UE. Opracowując program działań, który popularyzuje konkursy do instytucji UE, przede wszystkim w środowiskach uniwersyteckich, MSZ podjęło współpracę z Ambasadorami Karier UE. 

Konferencja:  Projekt – Praca dla młodych

Biuro Dyrektora Politycznego MSZ informuje, iż w dniu 6 grudnia  Uniwersytet Łódzki przy współpracy z Komisją Europejską oraz Gazetą Wyborczą organizuje konferencję „Projekt - Praca dla młodych” program konferencji.  Konferencja skierowana jest zarówno  do  studentów i absolwentów uczelni,  jak i właścicieli firm, pracodawców, związków i organizacji zawodowych oraz innych osób zainteresowanych tematyką zatrudnienia. Szczegółowe informacje na temat konferencji  oraz zasad rejestracji znajdują się pod linkiem: http://projektpraca.evenea.pl/ Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szkolenie przygotowawcze do konkursów w Unii Europejskiej

Biuro Dyrektora Politycznego MSZ informuje, iż Instytut Europejski w Łodzi organizuje w ramach  współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w dniach 31.01 -02.02. 2014 pilotażowe szkolenie w języku angielskim dla kandydatów zainteresowanych konkursami EPSO (Europejski Urząd Doboru Kadr). Szczegóły na stronie Instytutu Europejskiego w Łodzi: http://www.ie.lodz.pl/index.php/pl/aktualnoci/170--konkursy-epso-2014


Źródło: www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/kariera_organizacje_miedzynarodowe/promocja_zatrudnienia/
facebook