RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

07.02.2014 Gdańsk Zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi RODM Gdańsk

W związku z rozpoczynającymi się dzisiaj Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Soczi, Ministerstwo Spraw Zagranicznych mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort polskich obywateli przebywających w Soczi, na czas trwania Igrzysk uruchomiło specjalne numery telefonów do konsulów dyżurnych w sprawach paszportowych i prawnych. W ramach niezbędnej pomocy konsularnej konsulowie będą mogli udzielić pomocy w przypadku utraty paszportu czy zatrzymania.


Poniżej przekazujemy numery telefonów kontaktowych:
Konsul dyżurny w Soczi: tel.: +7 915 472 71 04
Konsul dyżurny w Moskwie: tel.: +7 916 698 99 41

e-mail: moskwa.amb.konsulat@msz.gov.pl

Jednocześnie przypominamy, że wokół obiektów olimpijskich i aglomeracji Soczi utworzona została specjalna strefa bezpieczeństwa. W związku z tym prosimy polskich kibiców już przebywających bądź planujących pobyt w Soczi o dostosowanie się do wszystkich zasad bezpieczeństwa wprowadzonych na czas trwania Igrzysk przez miejscowe służby. Przypominamy także i zachęcamy do skorzystania z możliwości zgłoszenia swojego pobytu w systemie e-konsulat.

Informacje praktyczne dotyczące wjazdu i pobytu w Federacji Rosyjskiej, a także zasad udziału w charakterze kibica w zawodach sportowych opublikowane zostały na stronie internetowej MSZ. Zapraszamy do korzystania z serwisów MSZ – Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi, Polak za Granicą i Ostrzeżenia dla podróżujących oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jak również oficjalnej strony internetowej organizatora Igrzysk.

Praktyczny przewodnik

Polecamy również prajtyczny przewodnik, który dostępny jest na stronie MSZ pod poniższym linkiem. Zachęcamy do lektury.

http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/poradniki_i_informatory/zimowe_igrzyska_olimpijskie_w_soczi/

W związku z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi (7-23 lutego 2014 roku) i Paraolimpijskimi (7-16 marca 2014 roku), które odbędą się w Soczi (Rosja), Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina wszystkim planującym uczestniczyć w igrzyskach w charakterze widzów: ... WIĘCEJ
facebook