SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

27.03. 2014 Gdańsk EYE2014: co będzie grane?

Tuż przed europejskimi wyborami, 6 tysięcy młodych Europejczyków przyjedzie do Strasburga na EYE2014. Od 9-11 maja w siedzibie Parlamentu Europejskiego odbywać się będą warsztaty, debaty, wysłuchania i dyskusje na ważne dla młodych tematy: bezrobocia, rewolucji cyfrowej, przyszłości UE oraz europejskich wartości.

Na uczestników czeka ponad 20 debat i seminariów (między innymi nt. mediów społecznościowych czy młodej przedsiębiorczości), które będzie można śledzić także online, na oficjalnej stronie wydarzenia. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się w Strasburgu, zachęcani są do wzięcia udziału w dyskusjach za pomocą mediów społecznościowych. Na liście gości znaleźli się m.in.: ministrowie państw członkowskich, komisarze, eurodeputowani, laureaci Nobla oraz młodzi liderzy.

WITRYNA INTERNETOWA WYDARZENIA :
http://www.europarl.europa.eu/eye2014/en/news/news.html


Tysiące młodych Europejczyków zgłosiło się na organizowany w maju European Youth Event – EYE 2014. Ci, którzy nie mogą do nas dołączyć w Strasburgu, nie muszą się martwić: będzie sporo innych sposobów na wzięcie udziału w imprezie, a my zapewnimy, że głos wszystkich z was zostanie usłyszany! Więcej o zbliżającym się wydarzeniu dla młodych poniżej!

Tysiące razem z nami!

Tysiące młodych ludzi z każdego zakątka Europy, w tym krajów sąsiedzkich i kandydackich, zgłosiło się na organizowane przez nas specjalne majowe spotkanie w Strasburgu. Szkoły, uniwersytety i organizacje młodzieżowe pomogły nam w złożeniu list obecności i procesie rejestracji.

Ci, którzy przegapili deadline, lub z jakiegokolwiek innego powodu nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu, nie muszą się tym martwić. Ich głos wciąż zostanie wysłuchany – każdy będzie mógł śledzić EYE 2014 online. Będziemy transmitować warsztaty, dyskusje oraz występy na naszej stronie, a udział w debacie zapewniony będzie dzięki Twitterowi. Moderatorzy będą wybierać najlepsze pytania spośród tych nadesłanych z odpowiednim hashtagiem i wykorzystają je podczas spotkań na żywo.

Mobilnie

Transmisje na żywo, wraz z tweetami i zdjęciami z serwisu Instagram będą wyświetlane na ekranach rozmieszczonych na terenie zarezerwowanym dla EYE 2014. Już w kwietniu udostępnimy także specjalną aplikację mobilną z informacjami o wydarzeniach, mapą oraz informacjami o każdym z mówców.

Teraz musimy się trochę pochwalić: interakcje online zawsze były mocną stroną Parlamentu Europejskiego. Niemal 70 proc. posłów ma swoją prywatną stronę, a 60 proc. z nich jest aktywnych każdego dnia na portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter. Nasze facebookowe konto zgromadziło już prawie 1 300 000 fanów. Chętnie się z Wami spotkamy także "w realu"!

KONFERENCJA OTWIERAJĄCA PRZYGOTOWANIA DO EYE 2014
Inviting young Europeans to have their say
facebook