RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

13.10.2014 Gdańsk "Projekt: Praca" w Gdańsku RODM Gdańsk

Ruszyła kolejna edycja akcji "Projekt: Praca", która ma pomagać młodym ludziom w znalezieniu zatrudnienia. Inicjatywa obejmuje cykl warsztatów organizowanych na dwunastu uczelniach w całej Polsce. Akcji towarzyszą przedstawiciele Komisji Europejskiej, którzy opowiedzą o możliwościach kariery w instytucjach UE. W poniedziałek będziemy obecni w Gdańsku! Zapraszamy do odwiedzenia stoiska KE na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego 13 października w godz. 9.00–16.00.

"Projekt: Praca" to inicjatywa "Gazety Wyborczej", realizowana przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce oraz firmami McDonald's, Nestle i Deloitte. To druga edycja projektu, w ramach którego prowadzone są bezpłatne warsztaty dla studentów i absolwentów. W ubiegłym roku odbyły się one w sześciu miastach.
Warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy. Uczestnicy otrzymują praktyczne porady pisania CV i listu motywacyjnego, wskazówki jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i co zrobić by zwrócić uwagę potencjalnego pracodawcy.
Efektem końcowym cyklu warsztatów ma być stworzenie programu szkoleniowego, który – po uzyskaniu rekomendacji MEN - mógłby zostać wykorzystany przez polskie uczelnie.

Komisja Europejska w Polsce, która jest partnerem akcji, zaprasza do swojego stoiska informacyjnego, gdzie będzie można m.in. porozmawiać z Ambasadorką Karier UE Agnieszką Zakrzewską lub reprezentantem Komisji Europejskiej.

Osoby zainteresowane pracą w instytucjach UE będą mogły rozwiązać przykładowy test Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) i uzyskać informacje dotyczące konkursów na urzędnika. Absolwentów zachęcamy do zapoznania się z programem stażowym Komisji Europejskiej i innych unijnych instytucji.

Warsztaty odbędą się 13 października br. w godz. 9.00–16.00
na Uniwersytecie Gdańskim, Wydział Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4, sale A311 i A306.


Więcej informacji:
facebook