RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

07.11.2014 Gdańsk Święto dyplomacji w Gdańsku

Dyskusja z dyplomatą, bezpłatne materiały informacyjne, porady oraz projekcje multimedialne to program uroczystości uświetniających Dzień Służby Zagranicznej w Gdańsku.

Dzień Służby Zagranicznej ustanowił w 2009 roku ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na upamiętnienie pierwszej oficjalnej depeszy dyplomatycznej wysłanej do państw świata przez Józefa Piłsudskiego. Tradycyjnie, 16 listopada w Belwederze Prezydent RP wręcza dyplomatom oraz pracownikom MSZ odznaczenia państwowe i awanse zawodowe.

Z okazji święta polskiej dyplomacji, w piątek (14.11.) Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku (RODM Gdańsk) otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych.  W siedzibie przy ul. Szerokiej 80/81 (dawne biuro poselskie Macieja Płażyńskiego) będzie można skorzystać z porad konsultantów, pobrać bezpłatne materiały informacyjne z zakresu polskiej polityki zagranicznej i Unii Europejskiej oraz skorzystać z czytelni i biblioteki.

Uroczystość rozpocznie się od dyskusji z byłym radcą-ministrem Ambasady RP w Pekinie, panem Bolesławem Kościukiewiczem. Spotkanie adresowane jest do przedsiębiorców. Poruszana tematyka dotyczyć będzie form wsparcia dyplomatycznego oraz zasad, jakich należy przestrzegać w kontaktach z przedstawicielami środowisk gospodarczych w Chinach. Spotkanie odbędzie się w Hotelu Hanza, ul. Tokarska 6 w Gdańsku w godz. 12:30-14:30. Wstęp bezpłatny, po uprzedniej rejestracji. Liczba miejsc ograniczona.


Szczegóły programu dostępne są na stronie RODM Gdańsk www.rodm-gdansk.pl,  
pod numerem telefonu (58) 300 00 87 oraz adresem e-mail rodm@rodm-gdansk.pl.


facebook