RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

16.11.2014 Gdańsk „Odyseja 2015 – Człowiek w poszukiwaniu wartości”

MAREK KAMIŃSKI – INFORMACJA O WYKŁADZIE
„Odyseja 2015 – Człowiek w poszukiwaniu wartości”
Rosja, Polska, Niemcy, Belgia, Francja, Hiszpania

Marek Kamiński – polarnik, podróżnik, filizof. Pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył dwa bieguny Ziemi w jednym roku.
Uczestnik wypraw w różne zakątki świata miedzy innymi Pustynię Gibsona, Kilimandżaro i przez Atlantyk. Autor i uczestnik słynnej podróży z niepełnosprawnym chłopcem Jasiem Melą. Autor wielu książek oraz ceniony mówca. Wygłosił wiele wykładów w Polsce, USA, innych krajach, w tym także na Antarktydzie.

W ramach wyprawy „Odyseja 2015 - Człowiek w poszukianiu wartości” z Królewca (Kaliningrad) do Santiago de Comapostela, Marek Kamiński przygotował wykład dotyczący Europy w dobie kryzysu wartości. Podczas spotkania wprowadzi uczestników w doświadczenie własnych wypraw, zachęci do podążania za wartościami oraz zaproponuje alternatywę na codzienne zaganiane życie – refleksję nad wartościami oraz autorską Metodę Biegun, pomagającą zdobyć swój Biegun – spełnić swoje marzenie.

TEMAT WYKŁADU:

 omówienie Metody Biegun
 odniesienie się do wartości w pielgrzymce
 przedstawienie wyprawy z Jasiem Melą jako opowieść o spełnionych marzeniach
 współpraca i wzajemne zaufanie, jak zdobywać własne bieguny

GRUPA DOCELOWA:

młodzież szkolna (gimnazjum i liceum), dorośli oraz seniorzy, osoby zainteresowane podróżami, pielgrzymi, osoby niepełnosprawne

CZAS TRWANIA:

około 1,5 godziny

POTRZEBNA LOGISTYKA:

sala z krzesłami, miejsce ze stolikiem, laptop, rzutnik

Podczas wykładu Marek Kamiński stara się zainspirować słuchaczy, uświadamiać im, jak ważne są marzenia i wytrwałość na drodze do osiągania celów. Swoją opowieść ilustruje zdjęciami z wypraw.

Kontakt:

Fundacja Marka Kamińskiego
Anna Mikians - Koordynator projektu
Tel. (48) 510 064 886
E-mail: odyssey@kaminski.pl
FB: www.facebook.com/Odyssey2014
facebook