RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

12.12.2014 Gdańsk Spotkanie z mistrzynia olimpijską i rekordzistką świata Anitą Włodarczyk

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, Centralny Ośrodek Sportu- Ośrodek Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma „Cetniewo” oraz Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie serdecznie zapraszają na specjalne spotkanie z mistrzynią olimpijską i rekordzistka świata Anitą Włodarczyk.

Miejsce: Sala konferencyjna na dużej hali w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma „Cetniewo”.
Data: 19 grudnia,
Godz. 13:00.
Wstęp wolny.

Anita Włodarczyk

– polska lekkoatletka, miotaczka, mistrzyni i rekordzistka świata.  Podczas mityngu w Berlinie (sierpień 2014) rzucając na odległość 79,
 58 m, o 16 cm poprawiła wynik należący od 2011 roku do Niemki Betty Heidler.

Zawodniczka Skry Warszawa urodziła się w 1985 roku w Rawiczu. We wczesnej młodości trenowała speedrower, zdobywając w tej dziedzinie mistrzostwo Europy juniorów w konkurencji drużynowej. Początkowo zajmowała się rzutem dyskiem. Jako miotaczka  zadebiutowała w 2002 roku. Pierwszy medal przyniosły jej mistrzostwa Polski seniorów w Bydgoszczy, podczas których wywalczyła brąz (2007). Włodarczyk reprezentowała nasze barwy na tzw. młodzieżowym czempionacie Starego Kontynentu, z którego wyjechała z wysokim dziewiątym miejscem.  Po pierwsze w swej karierze złoto sięgnęła w 2009 roku.  Rok później przez European Athletics została wybrana lekkoatletką czerwca w Europie. Na zawodach w Barcelonie z wynikiem 73, 56 m wywalczyła dla Polski trzecie miejsce w Europie.  Igrzyska olimpijskie w Londynie (2012) przyniosły naszej zawodniczce drugą, srebrną lokatę.  Zdobywczyni Złotych Kolców 2009 – nagrody dla najlepszej polskiej lekkoatletki w danym roku. Druga zawodniczka Plebiscytu Przeglądu Sportowego na sportowca roku 2009. (na podstawie: www.anitawlodarczyk.com.)".
facebook