SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

16.02.2015 Gdańsk Jak dyplomacja wspiera Polonię i Polaków za granicą – praktyczny przewodnik MSZ

Projekty wspierające naukę języka polskiego, promocja kultury naszego kraju, ochrona praw Polonii i Polaków za granicą, ale też budowanie pozytywnego wizerunku Polski, to tylko niektóre z zadań Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą MSZ. Co robią polscy dyplomaci na rzecz rodaków poza granicami kraju dowiesz się z publikacji „Polska dyplomacja z Polonią i dla Polonii”.

Co roku fundacje, stowarzyszenia, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły oraz inne polskie instytucje mogą zgłaszać projekty polonijne w konkursie "Współpraca z Polonią i Polakami za granicą". Dzięki publikacji „Polska dyplomacja z Polonią i dla Polonii” można dowiedzieć się, jakie projekty już udało się zrealizować i jakie inicjatywy mogą uzyskać wsparcie finansowe MSZ.


Polska, w stosunku do ilości ludności, ma jedną z największych diaspor na świecie. Poza granicami Polski zamieszkuje około 20 mln Polaków i osób polskiego pochodzenia. Więcej informacji o wsparciu dla Polonii i Polaków za granicą można znaleźć w zakładce Polonia portalu MSZ.
facebook