SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

19.11.2015 Gdańsk Gra miejska "Droga do niepodległej" RODM Gdańsk

11 listopada we Władysławowie zorganizowana została Rodzinna Gra Miejska pt. „Droga do Niepodległej”. 9 zespołów, łącznie 26 zawodników, korzystając z czytników kodów QR, podążając za wskazówkami, poszukiwało ukrytego hasła.  Wszystko w możliwie najkrótszym czasie.

Gra możliwa była w pojedynkę lub w zespołach 2-4 osobowych. Przed startem uczestnicy sprawdzali, czy posiadane urządzenia mobilne (smartfon, tablet itp.) wyposażone są w czytniki kodów QR. Następnie drużyny wyruszyły w poszukiwania wyznaczonych punktów na terenie miasta, zawierających wskazówki dotyczące „Drogi do Niepodległej” oraz ciekawostki związane z Radą Państw Morza Bałtyckiego. Pierwszy kod uczestnicy zabawy otrzymali już na samym początku gry, razem z kartą startową.

Dystans, z jakim musieli zmierzyć się uczestnicy, wynosił około 6 km. Najszybsi pokonali go w nieco ponad 50 minut i to oni obsadzili podium. Walka o pierwsze miejsca była jednak zacięta – zwycięskie drużyny szły dosłownie „łeb w łeb” czy raczej „smartfon w smartfon”. O kolejności na podium zadecydowały pojedyncze minuty.

I miejsce: drużyna „Blondes” (Jastrzębia Góra)
skład: Paulina, Małgorzata, Roksana i Zuzanna Marzeion
czas: 52 minuty

II miejsce: drużyna „Sprzedam Opla” (Władysławowo)
skład: Paweł Jeka, Jacek Proch, Patryk Piontke
czas: 53 minuty

III miejsce: drużyna „Poszukiwacze Zaginionej Pralki [Female Part]” (Puck)
skład: Elżbieta Kulas, Magdalena Nowak
czas: 54 minuty

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach władysławowskich gier miejskich.

Organizatorami Gry i fundatorami nagród były:
Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie,
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Gmina Władysławowo. 

MATERIAŁ i ZDJĘCIA: http://wladyslawowo.pl/2015/11/12/gra-miejska-droga-do-niepodleglej-11112015/

facebook