SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

06.12.2016 Kariera w instytucjach i organizacjach międzynarodowych RODM Gdańsk

Jak dostać się na staż lub do pracy w instytucjach i organizacjach międzynarodowych? Jak wygląda proces rekrutacyjny ? Jakie są najważniejsze walory zatrudnienia w strukturach światowych jak ONZ, czy OBWE? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć na stoisku eksperckim, które Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zorganizował w Europejskim Centrum Solidarności.

Zespół Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zachęcał mieszkańców Pomorza do zainteresowania się tematyką zatrudnienia w instytucjach oraz organizacjach międzynarodowych. Odwiedzjący stoisko mogli bowiem pobrać bezpłatne specjalne poradniki MSZ a także otrzymać porady odnośnie możliwych kierunków rozwoju i pracy zawodowej.Warto wiedzieć


Polskie ministerstwo spraw zagranicznych podejmuje wielopoziomowe działania informacyjne, które mają na celu poszerzenie wiedzy nt. różnych opcji podjęcia pracy w organizacjach międzynarodowych i instytucjach unijnych. MSZ wykorzystuje narzędzia internetowe, portale społecznościowe oraz media. Aktywnie współpracuje z uczelniami i ich Biurami Karier.

Polska jest jednym z najbardziej otwartych na życie w innych krajach i kulturach państw. Jesteśmy w czołówce programu Erasmus. Między rokiem 2012 a 2013 na zagraniczne uczelnie wyjechało przeszło 16 000 młodych Polaków, co umiejscawia nas na piątej lokacie, przed Wielką Brytanią i Holandią. Polacy są również świetnie przygotowani do startowania w konkursach rekrutacyjnych, wymagających rywalizacji. W raporcie OECD, opublikowanym podczas Światowego Forum Edukacyjnego 2015 a badającym poziom szkolnictwa, polscy uczniowie znaleźli się na 5 miejscu w Europie oraz 11 na świecie. Z kolei, w badaniu Programme for International Student Assessement (PISA), nasi żacy są liderami w Unii Europejskiej na równi z Holandią, Finlandią i Estonią.

facebook