RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

17.07.2017 Kurs e-learningowym "Edukacja wobec wyzwań" dla nauczycieli RODM Gdańsk poleca

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza nauczycieli i nauczycielki do udziału w kursie e-learningowym "Edukacja wobec wyzwań" wprowadzającym do tematyki edukacji globalnej.


Kurs potrwa 8 tygodni, odbędzie się w terminie 2 października – 30 listopada 2017 r.
Udział w kursie jest bezpłatny.


Tematyka kursu:


Czym jest edukacja globalna? Jakie tematy porusza i w jakim celu?
Edukacja globalna a podstawa programowa, czyli dlaczego warto.
Cele Zrównoważonego Rozwoju – czym są i jak o nich uczyć?
Jak uczyć o świecie bez umacniania stereotypów?


Kurs składa się z trzech elementów:


Wiedza – w każdym module proponujemy dawkę wiedzy do przyswojenia w przyjaznej formie, możecie spodziewać się prezentacji, filmów, odsyłaczy do ciekawych artykułów.

Praktyka – w ciągu 8 tygodni kursu zaproponujemy 2 zadania "domowe" do wykonania w szkole, konkretnie zajęcia do poprowadzenia w oparciu o scenariusz lekcji, dostępny na stronie www.e-globalna.edu.pl

Komunikacja – kurs to okazja do wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami i dyskusji na forach tematycznych. Ponadto, każda osoba po przeprowadzeniu zajęć zadanych "do domu" otrzyma informację zwrotną od osoby prowadzącej.Więcej o tematyce kursu i jak się na niego zapisać: https://fed.org.pl/events-page/edukacja-wobec-wyzwan-2

Każda osoba, która ukończy kurs otrzyma certyfikat uczestnictwa i specjalną torbę ekologiczną, idealną do noszenia dzienników i pomocy dydaktycznych :).

Osoby wyróżniające się aktywnością w kursie dostaną drobny upominek-niespodziankę.

Osoby, które ukończą kurs z wyróżnieniem dostaną od nas zestaw plansz edukacyjnych, do wykorzystania w klasie.Po co nam edukacja globalna?


Edukacja globalna zmienia świat – brzmi patetycznie, ale szczerze w to wierzymy. Każdy nauczyciel i każda nauczycielka, po wzięciu udziału w kursie będzie przygotowany/przygotowana do prowadzenia zajęć z edukacji globalnej dla swoich uczennic i uczniów. Będzie mieć możliwość poszerzania wiedzy młodzieży na temat zjawisk i współzależności globalnych, budowania poczucia odpowiedzialności za współczesny świat oraz kształtowania gotowości do działania na jego rzecz.


facebook