RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

19.12.2017 Wyślij zgłoszenie i wypłyń w Rejs dookoła świata na Darze Młodzieży! RODM Gdańsk poleca

W maju 2018 jeden z najpiękniejszych żaglowców Polski – "Dar Młodzieży" rozpocznie rejs dookoła świata. Statek zabierze ze sobą na pokład ponad setkę młodych ludzi, którzy kochają morze i chcą stać się częścią tej wielkiej przygody. Ty też możesz tam być!


Co zrobić, żeby popłynąć?


Obywatele Polski w wieku 18-26 lat, za pośrednictwem aplikacji Rejs Niepodległości
https://apps.facebook.com/rejs-niepodleglosci/  - na Facebooku przesyłają zdjęcia lub krótkie filmy (do 2 minut), gdzie w roli "Młodego Ambasadora" przedstawią piękno swojej "małej Ojczyzny" – przestrzeni geograficznej, społecznej lub kulturowej, w której żyją i z którą są emocjonalnie związani i dzięki niej chcieliby pokazać i promować Polskę.


Zgłoszenia są przyjmowane do 3 stycznia 2018r.


Internauci głosują na wybrane zdjęcie lub film, a o zakwalifikowaniu do II etapu decyduje ilość głosów uzyskana do godziny 23.59 7 stycznia 2018 roku.

Drugi etap konkursu to test wiedzy z zakresu historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r., podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu morze w Biblii.


Inauguracja Rejsu Niepodległości


3 maja 2018 roku na Bulwarach Wiślanych w Krakowie nastąpi oficjalna inauguracja Rejsu Niepodległości podczas, której odbędzie się premiera prezentacji multimedialnej.

Rejs na "Darze Młodzieży" zakończy się podczas 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 r. Każdy uczestnik popłynie żaglowcem  na jednym z odcinków dookoła świata oraz będzie miał możliwość uczestnictwa w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem.Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na fanpage:
WWW.FACEBOOK.COM/REJSNIEPODLEGLOSCI
facebook