RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

12.05.2019 Dzień Europy w RODM Gdańsk RODM Gdańsk

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Dzień Europy. Wydarzeniu temu towarzyszyły liczne imprezy, w których braliśmy czynny udział, promując naszą działalność oraz aktywne uczestnictwo w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Tegoroczny Dzień Europy miał szczególne znaczenie, bowiem zbiegł się w czasie z obchodami 15-lecia największego rozszerzenia Unii Europejskiej w historii, kiedy to do Wspólnoty dołączyło 10 krajów, w tym Polska. 9 maja byliśmy obecni na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zajmowaliśmy się popularyzacją wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz polskiej polityki zagranicznej. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, gdzie przywieźliśmy ze sobą europejskie koło fortuny, puzzle oraz publikacje na temat 15-lecia Polski w Unii Europejskiej oraz NATO – te ostatnie z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego oraz jego 70-lecia.


powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie powiekszenie


Później można było nas spotkać w krążącym po Gdańsku EuroTramwaju. Tam, wraz z przedstawicielami Punktu Informacji Europejskiej EuropeDirect Gdańsk oraz Eurodesk Gdańsk, promowaliśmy głosowanie w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz zachęcaliśmy do udziału w grze edukacyjnej.

Zapraszamy również do zapoznania się z publikacją Roberta Kupieckiego na temat NATO - https://bit.ly/2vWZtVU - oraz podsumowania 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej przygotowanego przez instytut in.europa - https://bit.ly/2UA3Bpy.  


facebook