RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

12.05.2019 Minister Jacek Czaputowicz z wizytą w Brukseli RODM Gdańsk

W dniach 13 i 14 maja w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady do Spraw Zagranicznych oraz spotkanie ministerialne i konferencja poświęcona dziesięcioleciu Partnerstwa Wschodniego. W obu spotkaniach będzie uczestniczyć szef polskiego MSZ, prof. Jacek Czaputowicz.

Ministrowie spraw zagranicznych krajów UE będą podczas spotkania odbędą dyskusję na temat sytuacji w Libii i w regionie Sahelu. Na spotkaniu Rady do Spraw Zagranicznych szef polskiej dyplomacji zaprezentuje sprawozdanie ze spotkania ministerialnego Procesu Berlińskiego, jakie przed miesiącem odbyło się w Warszawie, a także omówi stan przygotowań do szczytu Bałkanów Zachodnich, który ma się odbyć między 4 a 5 lipca w Poznaniu.

Dzisiaj, w związku z obchodami dziesięciolecia Partnerstwa Wschodniego, minister Czaputowicz weźmie udział w organizowanym na marginesie Rady spotkaniu szefów MSZ krajów UE oraz Partnerstwa Wschodniego. Jutro szef polskiej dyplomacji wystąpi w debacie poświęconej osiągnięciom i wyzwaniom stojącym przed Partnerstwem Wschodnim, która będzie częścią konferencji wysokiego szczebla na temat programu Partnerstwa Wschodniego. Przy okazji brukselskiego spotkania minister Jacek Czaputowicz wraz z szefem MSZ Litwy, Linasem Linkieviciusem, wręczy honorowe dyplomy dla laureatów studenckiego konkursu na esej o przyszłości Partnerstwa Wschodniego.


Źródło: MSZ

facebook