RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

05.08.2019 Zachęcamy do udziału w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast 2019! RODM Gdańsk

Już w październiku pojawi się okazja do udziału w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast (EWRC) i wizycie studyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej”.

Europejski Tydzień Regionów i Miast to wydarzenie organizowane przez Komisję Europejską i Komitet Regionów. Tegoroczna, siedemnasta już edycja EWRC trwać będzie od 7 do 10 października i obywa się pod hasłem „Regiony i miasta: filary przyszłości UE” i oferuje ponad 300 wydarzeń, takich jak m.in. warsztaty, laboratoria, rozmowy regionów, pytania i odpowiedzi na temat prezentowanych zagadnień, wystawę „Wioska Agory” oraz degustacje specjałów poszczególnych regionów i miast. Sesje odbędą się na placu, w siedzibie Europejskiego Komitetu Regionów i w biurach regionalnych. Wydarzenie to daje możliwość przedstawicielom samorządów, instytucji i organizacji pozarządowych różnych krajów do wymiany wierzy i doświadczeń.

W tym roku województwo pomorskie, które jest zaangażowane w to wydarzenie poprzez Biuro Regionalne Województwa Pomorskiego w Brukseli, uczestniczy w konsorcjum regionów i miast „Europe of Opportunities” skupiającym partnerów z Włoch (regiony Veneto i Marche), Serbii (region Wojwodina), Polski (województwo kujawsko-pomorskie), Grecji (region Attyka), Francji (miasto Marsylia i departament Delta Rodanu), Austrii (region Karyntia) oraz Norwegii (region Nordland). Wspólnie organizują oni debatę pt. „Cohesion policy for a more social Europe: Regions and Cities inclusive for all”. Odbędzie się ona 8 października br. w godzinach 14:30-17:00 w Europejskim Komitecie Regionów (sala JDE62) w Brukseli. Podczas spotkania przedstawione zostaną dobre praktyki z zakresu projektów wspierających innowacyjne rozwiązania w obszarze włączenia społecznego.

Więcej informacji dla zainteresowanych udziałem w wizycie studyjnej na:
https://pomorskieregion.eu/forms/EWRC2019

Natomiast indywidualny wybór warsztatów na:
https://europa.eu/regions-and-cities/programme/sessions_en


facebook