SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ
Kolegium Europejskie (College of Europe) rozpoczęło nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych w roku akademickim 2020/21. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Komisji Europejskiej.
Kolegium Europejskie zostało założone w 1949 roku w Brugii (Belgia). W roku 1993 do Kolegium dołączyło Kolegium Europejskie Natolin. Uczelnia działa na zasadzie „1 Kolegium, 2 Kampusy” i posiada kampus w Polsce oraz w Belgii. Kolegium jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w studiach podyplomowych z szeroko pojętej europeistyki.
Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:
Nauka trwa 10 miesięcy: od września 2020 r. do czerwca 2021 r. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i francuskim.
Termin składania aplikacji upływa 15 stycznia 2020 r. Zgłoszenia należy dokonać tylko i wyłącznie on-line, na stronie Kolegium Europejskiego.
Kandydaci z Polski, którzy chcą ubiegać się o stypendia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, muszą wybrać w formularzu aplikacji on-line komisję selekcyjną „Poland - Ministerstwo Spraw Zagranicznych”.
Szczegółowe informacje i odpowiedzi na pytania związane z ofertą Kolegium Europejskiego oraz procesem rekrutacji można uzyskać:
Kandydaci z Polski, którzy otrzymają stypendia, podpisują umowę stypendialną w której zobowiązują się w okresie 6 miesięcy od ukończenia nauki i otrzymania dyplomu, do odbycia dwumiesięcznej, bezpłatnej praktyki w zaaprobowanej przez MSZ instytucji publicznej RP.
Kolegium Europejskie
College_of_Europe_Brochure_zał_nr_1a.pdf 3.27MBUlotka kampusu w Natolinie
College_of_Europe_Natolin_Leaflet_zał_nr_1.pdf 8.30MBUlotka kampusu w Brugii
College_of_Europe_Bruges_Leaflet_zał_nr_2.pdf 6.96MB