SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

12.11.2019 Dzień Otwarty w MSZ RODM Gdańsk

16 listopada 1918 r. Józef Piłsudski rozesłał do przywódców państw świata depeszę informującą o powstaniu Państwa Polskiego. Tego dnia od 2009 r. obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej.

To szczególne święto w kalendarzu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a zarazem okazja do przybliżenia zainteresowanym historii polskiej Służby Zagranicznej, działań resortu na rzecz promocji Polski na świecie oraz charakterystyki pracy w Ministerstwie.

W tym roku tematem przewodnim obchodów Dnia Służby Zagranicznej będzie „2019 – rok ważnych rocznic”. Zapraszamy na jedyny dzień w roku, kiedy Ministerstwo otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych poznaniem historii polskiej Służby Zagranicznej oraz codziennej praktyki dyplomatycznej. W dniu 16 listopada 2019 r. zwiedzający będą mogli zobaczyć budynki i pomieszczenia MSZ, w tym gabinet ministra, salę im. Jerzego Giedroycia czy Centrum Prasowe.

Tego dnia zaprezentowane zostaną ekspozycje tematyczne dotyczące polskiej polityki zagranicznej, służby zagranicznej oraz dokumenty dyplomatyczne, a dla najmłodszych zaplanowaliśmy kącik zabaw, warsztaty oraz atrakcje, które zabiorą dzieci w podróż po świecie. W tym roku, w związku z polską prezydencją w Procesie Berlińskim, który ma na celu integrację krajów Bałkanów Zachodnich z UE, zaprosiliśmy do udziału w Dniu Otwartym również ambasady krajów bałkańskich.

Podczas wydarzenia odbędzie się również pokaz filmu dokumentalnego „Paszporty Paragwaju” w reżyserii Roberta Kaczmarka prezentującego historię tzw. Grupy Ładosia (Grupy Berneńskiej).


ZGŁOSZENIA:


Zwiedzanie budynków MSZ odbędzie się w dniu 16 listopada 2019 r. w godz. 10:00-19:00 (ostatnie wejście o godz. 18:00). 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację pod adresem: https://dsz.konfeo.com/.

Rejestracja na pokaz filmu „Paszporty Paragwaju” znajduje się pod adresem: https://film-dsz.konfeo.com/

Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych


facebook