SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

19.02.2020 Ambasada RP w Wielkiej Brytanii zachęca do udziału w Dniach Polskiego Dziedzictwa RODM Gdańsk

Już tylko niespełna dwa tygodnie zostało na złożenie wniosku o dofinansowanie inicjatyw planowanych w ramach czwartej edycji Dni Polskiego Dziedzictwa w Wielkiej Brytanii (Polish Heritage Days 2020) – przypomina ambasada RP w Londynie.

Inauguracja Dni Polskiego Dziedzictwa odbędzie się w weekend 2-3 maja, zaś w tym roku tematem przewodnim wydarzenia będzie 80. rocznica Bitwy o Wielką Brytanię. Wnioski o dofinansowanie inicjatyw planowanych w ramach PHD organizacje muszą złożyć do 1 marca, a wyniki zostaną ogłoszone do 15 marca.

- W tym roku przypada 80. rocznica Bitwy o Wielką Brytanię, która była jednym z kluczowych momentów w brytyjskiej historii oraz punktem zwrotnym II wojny światowej. Chciałbym serdecznie zaprosić wszystkie polskie oraz brytyjskie organizacje do wzięcia udziału w świętowaniu Dni Polskiego Dziedzictwa – Polish Heritage Days. Jeśli mają państwo pomysł na wydarzenie, inicjatywę lub projekt poświęcony polskiej kulturze czy Bitwie o Wielką Brytanię, zachęcam gorąco do zaangażowania się w PHD2020 – powiedział otwierając proces przyjmowania wniosków ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki. - Zachęcam również do poinformowania samorządu lokalnego i lokalnych mediów o swoich projektach, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - dodał.

Jak co roku akcja PHD obejmie wydarzenia organizowane w maju na terenie Wielkiej Brytanii, których celem będzie promocja polskiej kultury, dziedzictwa przeszłych pokoleń, polskiego wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Wielkiej Brytanii, a także podkreślenie pozytywnej roli, jaką niemal milionowa polska społeczność pełni w Zjednoczonym Królestwie.

W zeszłym roku w ramach Dni Polskiego Dziedzictwa odbyło się około 150 przedsięwzięć, w których udział wzięło ok. 40 tys. osób.

Więcej informacji na temat PHD oraz procesu aplikacyjnego znajduje się na stronie internetowej ambasady RP w Londynie oraz w mediach społecznościowych.

facebook