SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

28.01.2020 Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau spotkał się z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier Péterem Szijjártó Najważniejszymi tematami rozmów ministrów były: rozwój współpracy dwustronnej oraz wymiana doświadczeń w zakresie szczepień przeciwko COVID-19.


Dialog między Polską a Węgrami jest bardzo intensywny, czego dowodem jest nasze spotkanie - podkreślił szef polskiej dyplomacji w rozmowie z ministrem spraw zagranicznych i handlu Węgier Péterem Szijjártó>

Najważniejszymi tematami rozmów ministrów były: rozwój współpracy dwustronnej oraz wymiana doświadczeń w zakresie szczepień przeciwko COVID-19. Jednym z wiodących zagadnień konsultacji był rozwój współpracy regionalnej.

Polska, jako kraj sprawujący prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej, szczególnie akcentuje wagę dobrej koordynacji współpracy państw regionu. - zaznaczył szef polskiej dyplomacji.

Grupa Wyszehradzka jest z nami już od 30 lat. Ten jubileusz jest szczególną okazją do podsumowań i tworzenia wspólnych projektów na przyszłość.- Ministrowie omówili plany polskiego przewodnictwa w V4, w tym obchody jubileuszu 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej, a także projekty infrastrukturalne V4 (Via Carpatia).

Szefowie dyplomacji przedyskutowali także kwestie współpracy rozwojowej, w tym polsko-węgierski projekt humanitarny w Jordanii. Ministrowie omówili ponadto kluczowe zagadnienia polityki wschodniej, w tym sytuację na Białorusi i Ukrainie.źródło:

Biuro Rzecznika Prasowego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych


facebook