SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

08.02.2021 RODM Gdańsk znów dla uczniów pomorskich szkół! RODM Gdańsk powraca do szkół z nowym tematem zajęć edukacyjnych w wersji online.


RODM Gdańsk powraca do szkół z nowym tematem zajęć edukacyjnych w wersji online. Jeśli jesteś nauczycielem lub uczniem szkoły ponadpodstawowej lub klas 7-8 szkoły podstawowej i chciałabyś zgłosić swoją klasę do udziału w tegorocznym seminarium - zapraszamy do kontaktu!

Od połowy lutego 2021 roku rozpoczynamy nowy blok zajęć edukacyjnych w temacie Unii Europejskiej. Seminarium prowadzone przez eksperta z zakresu Unii Europejskiej przybliży uczniom codzienność Brukseli.

Obecnie ten związek gospodarczo-polityczny stanowi filar bezpieczeństwa i współpracy większości krajów Europy. Mimo wielu kontrowersji Związek stanowi ważny element naszego rozwoju oraz komunikacji na arenie międzynarodowej. Ważnym jest aby każdy młody człowiek znał możliwości jakie zapewnia Unia oraz potrafił scharakteryzować jej specyfikę.

Uczniowie dowiedzą się między innymi czym dokładnie jest Unia Europejska, z jakich elementów się składa oraz jak funkcjonuje. Wszystkie zajęcia przeprowadzone zostaną w formie wizualnej online. W trakcie przeprowadzona zostanie dyskusja z ekspertem na tematy związane z instytucjami i wpływem UE na kraje członkowskie. Przekazana zostanie również wiedza na temat możliwości jakie zapewnia UE młodym ludziom- inicjatywy, wolontariaty, konkursy.

Jeśli chcesz w ciekawy sposób omówić poniższe zagadnienia to nie zwlekaj – napisz maila na adres: rodm@rodm-gdansk.pl podając nazwę szkoły, ilość zainteresowanych klas i proponowany dogodny termin.

➔ Czym jest Unia Europejska?

➔ Czym jest traktat?

➔ Kryteria przystępowania do UE

➔ Wartości UE


facebook