SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

04.11.2021 KONKURS "kolaż dla Szymborskiej" RODM Gdańsk

RODM Gdańsk ogłasza konkurs z okazji 25-lecia odebrania Nagrody Nobla przez Wisławę Szymborską.Konkurs jest skierowany do uczennic i uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz do młodzieży ze szkół średnich. Konkurs jest okazją do uhonorowania twórczości poetki w jej ulubiony sposób, czyli poprzez stworzenie ilustracji jednego z jej wierszy w postaci kolażu. Prace można nadsyłać do 1 grudnia, a ogłoszenie wyników nastąpi 10 grudnia.Czy wiesz, że jedną z pasji Szymborskiej było tworzenie kolaży, czyli jak je nazywała „wyklejanek”?

Zaczęła je tworzyć w latach 70 i spod jej rąk wyszło ich kilka tysięcy. Tak jak jej wiersze, kolaże były lakoniczne, z dużą dozą sarkazmu – idealnie komentujące otaczający ją świat w trudnym czasie.Uhonoruj twórczość naszej noblistki i wykonaj sam kolaż jako ilustrację jej wiersza.

1. Wybierz dowolny wiersz Szymborskiej

2. Wybierz technikę (czy odręcznie czy elektronicznie) i materiały (papier, bibułą, gazety, fotografie, pasmanteria, suszone rośliny itd.)

3. Zacznij tworzyć…Informację i wytyczne szczegółowe jakie prace będą brały udział w konkursie zawarte są w regulaminie konkursu.


NA TWOJĄ PRACĘ CZEKAMY DO 1 GRUDNIA 2021 ROKU.!


Przed przystąpieniem do konkursu konieczne jest zapoznanie się z regulaminem oraz wypełnienie zgłoszenia do konkursu i zgody opiekuna.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem rodm@rodm-gdansk.pl lub pod nr tel. 51 51 51 729


DO POBRANIA:

Regulamin konkursu: MSWord | PDF

Formularz głoszeniowy: MSWord | PDF

Przetwarzanie danych osobowych: MSWord | PDF

Zgoda rodziców / opiekunów: MSWord | PDF

facebook