SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

06.12.2021 Laureaci Konkursu "Kolaż dla Szymborskiej” Prezentujemy wyniki konkursu z okazji 25 rocznicy otrzymania przez Wisławę Szymborską literackiej nagrody Nobla.


Do pierwszego grudnia bieżącego roku uczennice i uczniowie pomorskich szkół mieli okazje wziąć udział w organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku konkursie „Kolaż dla Szymborskiej” z okazji 25- lecia odebrania przez poetkę nagrody Nobla.

Ideą konkursu była popularyzacja twórczości Wisławy Szymborskiej wśród młodzieży, a zadanie konkursowe polegało na uhonorowaniu twórczości poetki poprzez stworzenie ilustracji w postaci kolażu nawiązującego do jednego z utworów Wisławy Szymborskiej.

Do komisji konkursowej Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku dotarło mnóstwo wspaniałych prac, z których wyłonienie zwycięskich ilustracji nie było prostym zadaniem.


Finalnie Komisji udało się wybrać najlepsze prace, stąd wyniki konkursu „Kolaż dla Szymborskiej” przedstawiają się następująco:

1. MIEJSCE – Magdalena Jurewicz – „Dłoń

2. MIEJSCE – Maja Królikowska – „Kot w pustym mieszkaniu”

3. MIEJSCE – Amira Zamarayeva – „Chmury”


Ponadto wyróżnienia otrzymują Rita Cavalieri za pracę „O Leninie” oraz Olga Rusek za pracę „Widok z ziarnkiem piasku”.Uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy oraz składamy gratulacje za kreatywne i wspaniale wykonane prace!Zwycięzców prosimy o kontakt pod numerem 515 151 729 w celu uzgodnienia szczegółów związanych z odebraniem nagród!facebook