SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WIADOMOŚCI W ROKU 2013

18.12.2013 Dzien Otwarty

Chcesz się oderwać od świątecznego szaleństwa? Mamy dla Ciebie propozycję, 20 grudnia jest Dniem Otwartym w RODM Gdańsk !

WIĘCEJ INFORMACJI

05.12.2013 Promocja zatrudnienia

Polska przywiązuje dużą wagę do obecności i zwiększenia liczby Polaków na różnych szczeblach zatrudnienia w strukturach unijnych.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.12.2013 Spotkanie dla grupy dziennikarzy-stażystów z obszaru poradzieckiego

W ramach programu "Study Tours to Poland" realizowanym przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka - Jeziorańskiego, Regionalne Ośrodki Debaty Międzynarodowej w Gdańsku i Wrocławiu, zorganizowały spotkanie dla grupy dziennikarzy-stażystów z obszaru poradzieckiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.12.2013 Konkurs LipDub rozstrzygnięty

Jury konkursowe miało ciężki orzech do zgryzienia...Poziom nadesłanych prac był bowiem bardzo wysoki. Po burzliwych naradach ...

WIĘCEJ INFORMACJI

21.11.2013 Współpraca międzynarodowa w regionie - debata.

20 listopada odbyła się ostatnia w tym roku debata RODM Gdańsk poświęcona stosunkom polsko-łotewskim. Partnerem spotkania była Młodzieżowa Akademia Dyplomatyczna działająca w VII LO im. Józefa Wybickiego w Gdańsku.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.11.2013 Konkurs na logo 60-tej rocznicy nawiazania stosunków dyplomatycznych Polski i Indii

Polska i Indie obchodzą w 2014 rocznicę 60-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych. Z tej okazji Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz Ministerstwo Spraw Zewnętrznych RI wraz ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej zapraszają do udziału w międzynarodowym, 2-etapowym konkursie na projekt graficzny logo. Zwycięzca otrzyma 14 000 zł nagrody.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.11.2013 O kraju kwitnącej wiśni - Świat dla seniorów

Listopad zaczął się orientalnie, od spotkania z Japonią. Gościem honorowym naszego spotkania z Seniorami była pani Aniela Zienkiewicz ( "Tanoshi - design z Japonii"),tłumaczka języka japońskiego oraz miłośniczka origami.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.10.2013 Współczesne stosunki polsko-niemieckie

Licealistów z VII LO im. Józefa Wybickiego w Gdańsku odwiedził konsul RFN w Gdańsku Frank Reiner oraz pani Maria Żukowska, dyrektor Centrum Herdera.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.10.2013 Polsko-szwedzka współpraca na rzecz Morza Bałtyckiego - relacja

Dyskusja, zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, 24 października 2013r. zgromadziła przedstawicieli samorządów, urzędów morskich, pracowników firm, studentów. Zaproszeni prelegenci opowiedzieli o wspólnych polsko-szwedzkich działaniach z perspektywy instytucji przez nich reprezentowanych jak i podzielili się swoimi osobistymi refleksjami i uwagami.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.10.2013 Polsko-szwedzka współpraca na rzecz Morza Bałtyckiego - zaproszenie

Otwarta debata w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, organizowana przez RODM Gdańsk. Zasadniczym założeniem działania będzie podkreślenie ekonomicznego i ekologicznego znaczenia Bałtyku oraz przedstawienie inicjatyw podejmowanych przez Polskę i Szwecję w zakresie wdrażania strategii UE dla tego regionu.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.10.2013 Bella Italia w Gdańsku" - Świat dla seniorów

W połowie października zajęcia z Seniorami rozbudziły emocje, a to za sprawą spotkania na temat Republiki Włoskiej. Uczestnikom najbardziej przypadła do gustu część poświęcona początkom mafii oraz prezentacja muzyczna.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.10.2013 "Spotkania z dyplomacją". Start nowego cyklu zajęciowego

nowy cykl zajęciowy "Spotkania z dyplomacją" realizowany we współpracy z Młodzieżową Akademią Dyplomatyczną

WIĘCEJ INFORMACJI

04.10.2013 The Beatles" i "The Rolling Stones" z wizytą u Seniorów

Motywem przewodnim przedwczorajszych zajęć dla Seniorów była Wielka Brytania. Ależ się działo! Po wprowadzeniu teoretycznym, przyszedł czas na gwoździa programu...

WIĘCEJ INFORMACJI

02.10.2013 Wykład RODM Gdańsk dla ukraińskich urzędników

Koordynatorka RODM Gdańsk przedstawiła dotychczasowe działania ofertę i możliwość współpracy.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.09.2013 RODM Gdańsk na Forum Młodych 2013

Forum Młodych to cykliczny projekt edukacyjny organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności umożliwiający młodym ludziom dyskusje z największymi osobistościami współczesnego świata. Dotychczas Forum gościło m.in. Lecha Wałęsę, Dalajlamę XIV, premier Jana Krzysztofa Bieleckiego, Tomasza Lisa, czy Marka Kamińskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.09.2013 Świat dla Seniorów

Oficjalnie rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych dla najstarszych pn. "Świat dla Seniorów". Jako pierwszych odwiedziliśmy Seniorów z CP Caritas w Gdańsku

WIĘCEJ INFORMACJI

11.09.2013 Uwaga konkurs

RODM Gdańsk zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. pomorskiego do udziału w konkursie „LipDub a ERO 2013r.”
W związku z tym, że rok 2013 jest Europejskim Rokiem Obywateli zapraszamy Was do nakręcenia teledysku w formie LipDub związanego z tym tematem.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.09.2013 Weź udział w konkursie MSZ

którego celem jest zainteresowanie Polaków problemami rozwoju świata, a także przybliżenie Milenijnych Celów Rozwoju, ułatwienie zrozumienia problemów związanych z rozwojem globalnym.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.08.2013 Nowa Europa

Centrum Europejskie Natolin to miejsce, gdzie dzięki przygotowywaniu różnorodnych raportów, poświęconych choćby ocenie kosztów i korzyści z naszego przystąpienia do Unii Europejskiej, powstało forum debat z partnerami z Polski i innych krajów.

WIĘCEJ INFORMACJI

23.08.2013 Forum Polsko-Czeskie

Forum Polsko-Czeskie rozpoczęło działalność w roku 2008 na podstawie memorandum ministrów SZ Polski i Czech. Podstawowym zadaniem Forum jest wspieranie działalności istniejących oraz powstania nowych, wspólnych inicjatyw wśród społeczeństw obywatelskich obydwu państw.

WIĘCEJ INFORMACJI

22.08.2013 Przeminęło z latem… Czyli podsumowanie wakacyjnych warsztatów RODM Gdańsk

W związku z końcem wakacji, przedstawiamy podsumowanie zajęć letnich organizowanych z myślą o najmłodszych spędzających lato w domach.   

WIĘCEJ INFORMACJI

16.08.2013 Ostrzeżenie MSZ w związku z wydarzeniami w Egipcie

W związku z sytuacją w Egipcie Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza wszelkie podróże do Kairu i innych dużych aglomeracji miejskich Egiptu.

WIĘCEJ INFORMACJI

31.07.2013 „Świat dla Seniorów”

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w zajęciach edukacyjnych „Świat dla Seniorów”. Jest to bezpłatna propozycja zajęć dla seniorów mających zapoznać najstarszych z wiedzą o konkretnych państwach świata.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.07.2013 Konkurs na logo

W 2014 roku przypada 600-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Turcją z tej okazji zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie na projekt graficzny logo. Zwycięzca otrzyma 14 tys. zł nagrody. Inicjatorami trzyetapowego konkursu są Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polski i Republiki Tureckiej oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.07.2013 "Latem w podróż dookoła świata"

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM) w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w wakacyjnym programie warsztatowym dla dzieci i młodzieży pn. „Latem w podróż dookoła świata”.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.07.2013 Nowości w biblioteczce ...

„DE EUROPA. Myśli o starym kontynencie”, „About Polska”, „Partnerstwo Wschodnie - Eastern Partnership” ...

WIĘCEJ INFORMACJI

01.07.2013 1 lipca 2013r. Litwa przejęła przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Uroczysta inauguracja litewskiej prezydencji odbędzie się w najbliższy weekend i zostanie połączona z obchodami Dnia Państwa (6 lipca – dzień koronacji legendarnego króla Litwy Mendoga).

WIĘCEJ INFORMACJI

01.07.2013 Zrealizuj film powitalny

Pierwszego lipca Chorwacja stała się częścią Unii Europejskiej. Traktat akcesyjny podpisano w czasie, gdy Polska sprawowała prezydencję w Radzie UE.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.06.2013 Czy EFS może być czynnikiem zmiany?

W zeszłym tygodniu, w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się konferencja "Czy EFS może być czynnikiem zmiany?". W spotkaniu wzięli udział czołowi polscy i europejscy eksperci w dziedzinie funduszy europejskich oraz zatrudnienia.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.06.2013 Mini wykłady o maxi sprawach ...

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zaoferował uczniom kwidzyńskiego liceum, dwa mini-wykłady.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.06.2013 Laureatka w biurze europosła ...

Zeszły tydzień zakończył się niezywkle interesująco. Lauratka naszego konkursu, Natalia Duśko z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie, odwiedziła wraz ze swoją klasą, posła do Parlamentu Europejskiego, Jarosława Wałęsę.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.06.2013 Zapraszamy na debatę !

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zaprasza na debatę "Obwód Kaliningradzki jako czynnik rozwoju regionu Pomorza".
27 czerwca, godz.: 10:00,Qubus Hotel Gdańsk, ul. Chmielna 47-52, Gdańsk. Zapraszamy!

WIĘCEJ INFORMACJI FOTORELACJA Z DEBATY

18.06.2013 Poniedziałkowy poranek z Janem Kozłowskim oraz Młodzieżową Akademią Dyplomatyczną !

Właśnie w poniedziałek odbyło się spotkanie deputowanego do Parlamentu Europejskiego, pana Jana Kozłowskiego z młodzieżą VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku. Wśród zgromadzonych znaleźli się również podopieczni Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej

WIĘCEJ INFORMACJI

17.06.2013 Multimedialny konkurs o Unii Europejskiej

W związku z obchodami Dnia Europy przypadającymi na 9 maja, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, zorganizował dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych multimedialnym konkurs o Unii Europejskiej. Poziom nadesłanych prac był bowiem bardzo wysoki. Po burzliwych naradach, w końcu udało wyłonić się trójkę laureatów.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.06.2013 Dzień Indyjski w RODM!

Dzień Indyjski w RODM! „Kierunek Orient – Indie” to temat warsztatów jakie odbyły się dla dzieci ze świetlicy „Na Dolnej” 14 czerwca w siedzibie RODM. Zajęcia poprowadziła Pani Jolanta Ahuja z Centrum Kultury Indyjskiej w Gdańsku.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.05.2013 Premierowe wykłady w biurze RODM Gdańsk

W dniu 28 maja odbyły się premierowe wykłady w biurze RODM Gdańsk! Spotkanie otworzył mini-wykład o charakterze informacyjnym nt. sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej. Słuchacze zapoznali się podówczas z założeniami Ośrodków oraz planami gdańskiego punktu na najbliższe miesiące .

WIĘCEJ INFORMACJI

23.05.2013 POLSKA - LITWA

Polska - Litwa. Sąsiedzi? Przyjaciele? Bracia? - debata
23 maja, godz. 17.00 – 19.00, Gdańska Galeria Güntera Grassa, ul. Szeroka 34/35, Gdańsk. Organizatorzy: Kolegium Europy Wschodniej, Europejskie Centrum Solidarności i Miasto Gdańsk

21.05.2013 Moja Szkoła w Unii Europejskiej

Minister Jerzy Pomianowski w Pałacyku Przeździeckich, wręczy dyplomy laureatom ogólnopolskiego etapu konkursu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej - Akademia Młodego Dyplomaty".

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2013 Gala wręczenia nagród w konkursie "Moja szkoła w UE"

W ostatni piątek kwietnia, konsultantka RODM uświetniła swoim wykładem galę wręczenia nagród w wojewódzkim etapie konkursu "Moja szkoła w Unii Europejskiej - Akademia Młodego Dyplomaty".

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2013 Przedszkolaki z Gdyni z Unią Europejską za pan brat

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku odwiedził dzisiaj Przedszkole Samorządowe nr 32 w Gdyni. W trakcie zajęć, najmłodsi wraz z bohaterami popualrnych bajek, poznawali europejskie państwa i miasta, flagi oraz godła.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2013 Dzień Europy w Gdańsku

Dzień Unii Europejskiej z Klubem Malucha i stoiskiem informacyjnym ... czyli świętujemy Dzień Europy.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2013 Konkurs o Unii Europejskiej !

W związku z obchodami Dnia Europy przypadającymi na 9 maja, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, gorąco zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w multimedialnym konkursie o Unii Europejskiej.

WIĘCEJ INFORMACJIWIĘCEJ INFORMACJI

01.05.2013 9 rocznica

Jutro mija 9. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej !!! Z tej okazji, polecamy interesujący raport podsumowujący prawie dekadę obecności naszego kraju w ramach "27". Zachęcamy do lektury !!!

WIĘCEJ INFORMACJI
facebook