SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WIADOMOŚCI W ROKU 2016

20.12.2016 Komunikat MSZ w związku z wydarzeniami w Berlinie RODM Gdańsk

– W obliczu tej wielkiej tragedii łączę się w bólu z rodzinami ofiar i przekazuję wyrazy współczucia narodowi niemieckiemu – powiedział minister Witold Waszczykowski. Wraz z całą wspólnotą międzynarodową jesteśmy głęboko wstrząśnięci zdarzeniem, do którego doszło w poniedziałek w Berlinie.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.12.2016 Światowe Dni Młodzieży w Krakowie RODM Gdańsk

Tysiące młodych pielgrzymów z całego świata, spotkania z papieżem, wspólne katechezy, koncerty i występy teatralne – o tym wszystkim dyskutowano podczas debaty poświęconej Światowym Dniom Młodzieży.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.12.2016 Minister Witold Waszczykowski na uroczystym otwarciu Warszawskiego Dialogu na Rzecz Demokracji z udziałem laureatów Pokojowej Nagrody Nobla RODM Gdańsk

Polska, która jest przykładem udanej transformacji ustrojowej, powinna dzielić się swoimi doświadczeniami – mówił minister Witold Waszczykowski, otwierając Warszawski Dialog na Rzecz Demokracji – coroczną konferencję organizowaną przez MSZ, gromadzącą aktywistów z całego świata.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.12.2016 Mamy zwycięzcę! w konkursie na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej ! RODM Gdańsk

Finał konkursu plastycznego na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej

15 grudnia odbyły się obrady komisji konkursowej. Uczestnicy zgłosili 10 prac, spośród których kilka spełniło wymogi techniczne i zakwalifikowało się do walki o tytuł najlepszej.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.12.2016 „Polska poza Polską” RODM Gdańsk

Eksperci z uznanych instytucji naukowych i państwowych, prawie setka uczestników, prace w grupach warsztatowych pod okiem specjalistów oraz interaktywna debata z udziałem młodzieży całego regionu. To wszystko działo się podczas jednego ze stałych już wydarzeń Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, czyli warsztatów akademickich Cogito Ergo Sum „Polska poza Polską”, które odbyły się w legendarnej Sali BHP stoczni gdańskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.12.2016 Kariera w instytucjach i organizacjach międzynarodowych RODM Gdańsk

Jak dostać się na staż lub do pracy w instytucjach i organizacjach międzynarodowych? Jak wygląda proces rekrutacyjny ? Jakie są najważniejsze walory zatrudnienia w strukturach światowych jak ONZ, czy OBWE? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć na stoisku eksperckim, które Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zorganizował w Europejskim Centrum Solidarności.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.12.2016 "Polska poza Polską" - warsztaty akademickie Cogito Ergo Sum RODM Gdańsk

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Gdańsku Kierownik Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Młodzieżowa Akademia Dyplomatyczna w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Gdańsku mają zaszczyt zaprosić na warsztaty akademickie Cogito Ergo Sum "Polska poza Polską", które odbędą się

WIĘCEJ INFORMACJI

05.12.2016 Obchody 25-lecia Traktatu między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej RODM Gdańsk

W Sali Redutowej Teatru Wielkiego w Warszawie 1 grudnia odbyła się uroczysta gala, którą otworzyli podsekretarz stanu w MSZ RP Marek Ziółkowski oraz sekretarz stanu w MSZ RFN Stephan Steinlein.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.12.2016 25 lat stosunków polsko – niemieckich.
Debata „Polska wolność, niemiecka jedność”
RODM Gdańsk

Cztery panele dyskusyjne z udziałem specjalistów z renomowanych ośrodków analitycznych z Polski, rozmowy o polityce, gospodarce, samorządności i przemianach społecznych w Polsce i Niemczech na przestrzeni ostatnich 25 lat to wiodące motywy debaty, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.11.2016 "Dwie prawdy" - debata o stosunkach polsko - żydowskich. RODM Gdańsk

Bilans życia polsko - żydowskiego w okresie II wojny światowej, różne postawy wobec bezbronnych, skala bezinteresownej pomocy, a także pamięć o bohaterskich postawach to tylko niektóre tematy poruszane podczas debaty „Dwie prawdy”, która odbyła się w Gdańsku.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.11.2016 "Dwie prawdy" - debata o stosunkach polsko - żydowskich. RODM Gdańsk

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza na debatę o stosunkach polsko - żydowskich pt. "Dwie prawdy".

WIĘCEJ INFORMACJI

24.11.2016 "Polska wolność, niemiecka jedność" - debata RODM Gdańsk

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk oraz Europejskie Centrum Solidarności serdecznie zapraszają do udziału w debacie pt. "Polska wolność, niemiecka jedność", która odbędzie się 1 grudnia o godz. 09:00 w Sali Wystaw Czasowych Europejskiego Centrum Solidarności.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.11.2016 #DobryRok w MSZ – minister Witold Waszczykowski podsumował rok w polskiej polityce zagranicznej RODM Gdańsk

– Ostatni rok upłynął nam pod znakiem realizacji głównych kwestii, które podnieśliśmy z Panią Premier w swoich sejmowych expose: bezpieczeństwa, rozwoju i podmiotowości Polski w instytucjach międzynarodowych, do których należymy – mówił minister Witold Waszczykowski na konferencji prasowej podsumowującej rok polskiej polityki zagranicznej rządu Premier Beaty Szydło.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.11.2016 Minister Witold Waszczykowski o polskiej polityce zagranicznej podczas wystapienia w Kancelarii Premiera RODM Gdańsk

Kryzysy, jakie rodzą się w Polsce czy w Europie, nie są kryzysami generowanymi przez nasz kraj lub region. To my jesteśmy w tej chwili postrzegani jako ci, którzy proponują konstruktywne rozwiązania. Aktywnie i konstruktywnie uczestniczymy na scenie międzynarodowej – powiedział minister Witold Waszczykowski, podsumowując rok działań w polskiej polityce zagranicznej.

WIĘCEJ INFORMACJI

10.11.2016 Witold Waszczykowski
o wynikach amerykańskich wyborów na TVP Info
RODM Gdańsk

Wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA odbieramy z nadzieją – powiedział minister Witold Waszczykowski w programie „Dziś wieczorem”.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.11.2016 Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości RODM Gdańsk

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Gdański w Gdańsku mają zaszczyt zaprosić do udziału w uroczystościach z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.11.2016 JarmaRockFest 2016 | debata RODM Gdańsk

Czy wiesz, że nieprzerwanie od 1977 roku organizowane są w Trójmieście Ukraińskie Jarmarki Młodzieżowe?. Do debaty o fenomenie tej muzyczno-teatralnej imprezy, która przyciąga do Gdańska rzesze młodych Ukraińców z całej Polski – zaprasza Związek Ukraińców w Polsce. Debata „Od UESKATiADY 1976 do JarmaRockFEST 2016” jest cześcią JarmaRockFest2016.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.11.2016 "W kręgu Bolesława Srockiego" - promocja książki RODM Gdańsk

W imieniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zapraszamy, w ramach Spotkań z Historią, na promocje książki "W kręgu Bolesława Srockiego" Ludzie "Petu" Relacje - wspomnienia - polemiki.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.10.2016 Polska i Korea Południowa podpisały dokument o współpracy w latach 2017-2020 RODM Gdańsk

Szef MSZ Witold Waszczykowski oraz pierwszy wiceminister, p.o. ministra spraw zagranicznych Republiki Korei Lim Sung Nam podpisali we wtorek w Seulu Plan Działania na lata 2017-2020. Dokument określa harmonogram wspólnych działań Polski i Korei Południowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.10.2016 Tydzień niemiecki w Gdańsku RODM Gdańsk

Spektakle, koncerty, wystawy, przeglądy filmów, warsztaty i inne wydarzenia, również z obszarów biznesu, historii, ekonomii i polityki w ramach Tygodnia Niemieckiego w Gdańsku potrwają od 19 do 26 października.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.10.2016 Dzień latynoski w Sejmie RP RODM Gdańsk

WIĘCEJ INFORMACJI

14.10.2016 Szkolenie RODM Gdańsk dla administracji samorządowej RODM Gdańsk

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza pracowników administracji samorządowej zajmującej się współpracą zagraniczną i promocją gospodarczą do udziału w specjalnym szkoleniu pn. "Komunikacja, etykieta i marketing terytorialny w kontaktach z partnerami zagranicznymi", które odbędzie się 4 listopada w Urzędzie Marszałkowskim (Sala Herbowa).

WIĘCEJ INFORMACJI

29.09.2016 Polacy na Wschodzie RODM Gdańsk

Jak wygląda faktyczne zaangażowanie organizacji polonijnych za wschodnią granicą? Jakiego typu przedsięwzięcia należy wspierać w pierwszej kolejności? Jakie zmiany powinny nastąpić w tym zakresie? Jak wygląda bilans działań kulturowych i oświatowych na Wschodzie podejmowanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat? Te i inne kwestie poruszane zostały podczas debaty pn. „Polacy na Wschodzie”.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.09.2016 Wygraj tablet
w konkursie na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej !
RODM Gdańsk

RODM w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w konkursie graficznym na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej. W zabawie może wziąć udział mieszkaniec województwa pomorskiego, który nie jest profesjonalnym grafikiem, fotografem i nie wykonuje komercyjnych projektów. Osoby niepełnoletnie muszą dołączyć zgodę rodzica/opiekuna.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.09.2016 "Towards a New European Consensus on Development" RODM Gdańsk

The Polisg Institute of International Affairs and European Commission have the pleasure to invite you to a speech by Neven Mimica EU Commissioner for International Cooperation and Development followed by a panel discussion "Towards a New European Consensus on Development"

WIĘCEJ INFORMACJI

28.09.2016 „DZIAŁAJ SKUTECZNIE, POŁĄCZ SIŁY” RODM Gdańsk

RODM w Gdańsku poleca 6 października 2016 r. seminarium "Działaj skutecznie, połącz siły" organizowane przez Punkt Kontaktowy „Europa dla obywateli”.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.09.2016 Polacy na Wschodzie RODM Gdańsk

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku ma przyjemność zaprosić na debatę "Polacy na Wschodzie" , która odbędzie się w Hotelu Hanza, Sala Amarylis, 29 września 2016r.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.09.2016 O dyplomacji dla licealistów RODM Gdańsk

Czym jest dyplomacja? Kim jest ambasador a kim konsul ? Jakie zadania stoją przed współczesną służbą dyplomatyczno - konsularną ? Odpowiedzi na te oraz inne pytania padały podczas spotkania, które odbyło się w ramach cyklu zajęciowego pn. „ABC Dyplomacji”.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.09.2016 Dzień Azji i Pacyfiku MSZ

Sejm RP i Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zapraszają na Dzień Azji i Pacyfiku

WIĘCEJ INFORMACJI

12.09.2016 Konkurs na aplikację dyplomatyczno-konsularną 2017 MSZ

Osoby zakwalifikowane na aplikację dyplomatyczno-konsularną zostaną zatrudnione w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.09.2016 Minister Waszczykowski rozmawiał z Borisem Johnsonem o atakach na Polaków MSZ

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozmawiał ze swoim brytyjskim odpowiednikiem Borisem Johnsonem o atakach na Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.09.2016 Minister Witold Waszczykowski uczcił pracowników polskiej dyplomacji, którzy zginęli w czasie II wojny światowej MSZ

W związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej minister Witold Waszczykowski złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą polskich dyplomatów.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.09.2016 Udział ministra spraw zagranicznych w Naradzie Ambasadorów w Berlinie MSZ

Minister Witold Waszczykowski, wspólnie z ministrami Frankiem-Walterem Steinmeierem i Jeanem-Markiem Ayrault, uroczyście otworzył Naradę Ambasadorów Niemieckich w Berlinie. W czasie drugiego dnia wizyty w Niemczech, minister Witold Waszczykowski wziął udział w uroczystym otwarciu narady niemieckich ambasadorów w Berlinie. Tegoroczna konferencja obywała się pod hasłem "Odpowiedzialność, instrumenty, interesy".

WIĘCEJ INFORMACJI

01.09.2016 Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej MSZ

We współczesnym świecie politykę zagraniczną należy pojmować szerzej niż stosunki między państwami prowadzone za pomocą instrumentów tradycyjnej dyplomacji. Kontakty i inicjatywy na poziomie społeczeństw, jednostek samorządów lokalnych i organizacji społecznych wnoszą ogromną wartość dodaną do tego, co określamy mianem stosunków międzynarodowych. Mądrze realizowana, dojrzała dyplomacja obywatelska i samorządowa dopełnia oraz inspiruje politykę zagraniczną państwa, czyni ją nie tylko bardziej skuteczną, lecz także lepiej rozumianą przez obywateli.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.01.2016 Chcesz wziąć udział w przygotowaniach do Szczytu NATO w Warszawie?

Wyślij swoje zgłoszenie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Resort poszukuje kandydatów na wolontariuszy do obsługi Szczytu NATO, który odbędzie się 8 i 9 lipca 2016 roku w Warszawie.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.01.2016 Konsultacje polsko- brytyjskie w formacie tzw. Kwadrygi

W rozmowach w Edynburgu uczestniczyli szefowie dyplomacji: Witold Waszczykowski i Philip Hammond oraz ministrowie obrony narodowej: Antoni Macierewicz i Michael Fallon. Jednym z głównych tematów spotkania były kwestie bezpieczeństwa oraz przygotowania do zbliżającego się Szczytu NATO w Warszawie.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.01.2016 Minister Witold Waszczykowski na Radzie ds. Zagranicznych UE w Brukseli

Poniedziałkowe spotkanie szefów dyplomacji państw Unii Europejskiej w Brukseli z udziałem ministra Witolda Waszczykowskiego poświęcone było sytuacji w Syrii, Iraku oraz omówieniu stanu reform na Ukrainie.

WIĘCEJ INFORMACJI

13.01.2016 Polsko-niemieckie konsultacje w Berlinie

Podsekretarz Stanu w MSZ Marek Ziółkowski przeprowadził dzisiaj w Berlinie konsultacje polityczne z przedstawicielami niemieckiego rządu. Dotyczyły one spraw bezpieczeństwa i polityki wschodniej.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.01.2016 MSZ o domniemanej próbie jądrowej w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej

Oświadczenie MSZ w związku z informacją o domniemanej próbie jądrowej w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.01.2016 Minister Waszczykowski o świadczeniach dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Minister Waszczykowski o świadczeniach dla Polaków w Wielkiej Brytanii: Jesteśmy stanowczo przeciw jakiejkolwiek dyskryminacji.

WIĘCEJ INFORMACJI
facebook