SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WIADOMOŚCI W ROKU 2018

14.12.2018 Konkurs na logotyp Szczytu Bałkanów Zachodnich w Poznaniu w 2019 roku RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło konkurs na logotyp Szczytu Bałkanów Zachodnich w Poznaniu w 2019 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.12.2018 Płatne staże w Urzędzie Organu Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej (BEREC) RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, iż  istnieje możliwość składania aplikacji na płatne staże   w Urzędzie BEREC. BEREC oferuje kandydatom staże o następujących profilach:

WIĘCEJ INFORMACJI

24.11.2018 Aktywnie współpracujące miasta – aktywne regiony RODM Gdańsk poleca

Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw z Lublina oraz Urząd Miasta Nowy Sącz wspólnie zrealizowali projekt: „Aktywnie współpracujące miasta – aktywne regiony”. Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2018”.

WIĘCEJ INFORMACJI

22.11.2018 Ambasador Tomasz Orłowski w Gdańsku RODM Gdańsk poleca

Zapraszamy na spotkanie z amb. Tomaszem Orłowskim - wieloletnim Ambasadorem RP w Paryżu i Rzymie, Sekretarzem Generalnym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Dyrektorem Protokołu Dyplomatycznego MSZ. Obecnie związanego z Akademią Dyplomatyczną MSZ

WIĘCEJ INFORMACJI

22.11.2018 25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce RODM Gdańsk poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku , Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na rocznicową debatę"Polska w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka"

WIĘCEJ INFORMACJI

13.11.2018 KONKURS FOTOGRAFICZNY „POMORZE – STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI” ROZSTRZYGNIĘTY! RODM Gdańsk poleca

Choć wybór nie był łatwy, komisja konkursowa wyłoniła najlepsze prace. Oto zwycięzcy:

WIĘCEJ INFORMACJI

18.11.2018 Studia w Kolegium Europejskim i stypendia MSZ RODM Gdańsk poleca

Jesteś po studiach i marzy Ci się praca w Brukseli lun administracji rządowej? Chcesz zdobyć solidne wykształcenie i znaleźć się w czołówce unijnej kadry? Koniecznie przyjdź na spotkanie i dowiedz się, jak aplikować do Kolegium Europejskiego w Natolinie, jednej z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w tematyce europejskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.11.2018 Płatne staże im. Roberta Schumana w Parlamencie Europejskim RODM Gdańsk poleca
Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, iż do 30 listopada  2018 r. istnieje możliwość składania aplikacji na płatne stypendia  im. Roberta Schumana  w Parlamencie Europejskim. Parlament Europejski oferuje blisko 400 ofert staży w poszczególnych dyrekcjach PE.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.11.2018 Dzień Służby Zagranicznej RODM Gdańsk poleca

16 listopada obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. Z tej okazji MSZ zaprasza na dzień otwarty, którego tematem przewodnim będzie 100-lecie polskiej dyplomacji.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.11.2018 Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji 2018 RODM Gdańsk poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku poleca Ogólnopolski Tydzień Dyplomacji 2018, który odbędzie się w terminie 12.11.2018- 17.11.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.10.2018 Debata o Europie: "POLSKA W STREFIE EURO - SZANSA CZY ZAGROŻENIE?" RODM Gdańsk poleca

Czy Polska powinna przystąpić do strefy euro? Jakie są korzyści a jakie zagrożenia? Czy i w jakich aspektach możemy spodziewać się dalszej integracji strefy euro? Odpowiedzi na te i pozostałe pytania można było usłyszeć podczas konsultacji obywatelskich, które odbyły się w Gdyni.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.10.2018 POLSKA W STREFIE EURO - SZANSA CZY ZAGROŻENIE? RODM Gdańsk poleca

Koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, Kierownik Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk oraz Rektor Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni zapraszają na Debatę o Europie "Polska w strefie euro - szansa czy zagrożenie?"

WIĘCEJ INFORMACJI

17.10.2018 Zostań gościem honorowym MSZ - konkurs RODM Gdańsk poleca

Obserwuj media społecznościowe Ministerstwa Spraw Zagranicznych, znajdź wpisy oznaczone #DSZ2018, weź udział w konkursie i zostań gościem specjalnym Dnia Służby Zagranicznej.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.09.2018 Płatne staże w Europejskim Trybunale Obrachunkowym RODM Gdańsk poleca

Do 31 października br. istnieje możliwość składania aplikacji na 3-5 miesięczne staże w Europejskim Trybunale Obrachunkowym.

WIĘCEJ INFORMACJI

28.09.2018 Nabór na stanowiska specjalistów w dziedzinie archiwizacji/ zarządzania dokumentacją RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP uprzejmie informuje, że Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) ogłosił nabór na stanowiska specjalistów w dziedzinie archiwizacji/ zarządzania dokumentacją (Specialists in the field of archivistics/record management) w instytucjach UE:

WIĘCEJ INFORMACJI

18.09.2018 Konkurs fotograficzny "Pomorze - stulecie niepodległości" RODM Gdańsk poleca

Chcesz wygrać kamerkę GoPro? Zrób zdjęcie zdjęcie i prześlij je do nas a atrakcyjne nagrody mogą być Twoje! Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.09.2018 O możliwym wpływie brexitu na biznes RODM Gdańsk poleca

O możliwym wpływie brexitu na biznes - w specjalnym poradniku MSZ dla przedsiębiorców

WIĘCEJ INFORMACJI

10.09.2018 Konsultacje w sprawie przyszłości Europy RODM Gdańsk poleca

Zapraszamy do udziału w konsultacji, w której może Pan(i) wyrazić swoje obawy, nadzieje i oczekiwania dotyczące przyszłości UE.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.09.2018 Chcesz pracować w dyplomacji, a przegapiłeś termin naboru ? Nic straconego! RODM Gdańsk poleca

Nie chcesz być tradycyjnym urzędnikiem? Marzysz o tym, by poznawać nowych ludzi? Jesteś gotów, by reprezentować interesy Polski za granicą? Weź udział w konkursie na aplikację dyplomatyczno - konsularną.

WIĘCEJ INFORMACJI

24.08.2018 Raport polskiej służby konsularnej za 2017 rok RODM Gdańsk poleca

Polecamy lekturę Raportu polskiej służby konsularnej za 2017 rok

WIĘCEJ INFORMACJI

20.08.2018 Rozmowy ministrów spraw zagranicznych Polski i Niemiec w Harmężach RODM Gdańsk poleca

Znajdujemy się w miejscu, które z jednej strony jest ważnym symbolem naszej trudnej polsko- niemieckiej historii, z drugiej - partnerstwa polsko-niemieckiego – powiedział minister Jacek Czaputowicz podczas dzisiejszych rozmów z szefem niemieckiej dyplomacji Heiko Maasem w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach niedaleko Oświęcimia.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.08.2018 Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do wzięcia udziału w 30 edycji konkursu Ministra Spraw Zagranicznych na najlepszą pracę magisterską z zakresu współczesnych stosunków międzynarodowych. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagadnienia dotyczące miejsca Polski na scenie międzynarodowej, jej polityki zagranicznej oraz szerzej, na problemy wynikające z rozwoju sytuacji w Europie i na świecie.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.07.2018 Deklaracja w sprawie nieuznania aneksji Krymu RODM Gdańsk poleca

Dokonując bezprawnej aneksji Krymu i miasta Sewastopola w 2014 roku, Rosja podważyła podstawową zasadę prawa międzynarodowego, podzielaną przez wszystkie państwa świata, stanowiącą, iż żaden kraj nie może siłą zmienić granic innego państwa.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.07.2018 Informacja o możliwości odbycia płatnych staży w instytucjach UE RODM Gdańsk poleca

Szczegółowe informacje nt. staży znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.07.2018 Prezydencja Austrii w Radzie Unii Europejskiej RODM Gdańsk poleca

1 lipca 2018 roku prezydencję w Radzie Unii Europejskiej na okres sześciu miesięcy przejęła Austria na czele z nowym i młodym kanclerzem Sebastianem Kurzem. Prezydencja w Unii Europejskiej w porządku po traktacie z Lizbony z 2009 roku jawi się jako szczególny urząd, którego podstawową funkcją jest przewodniczenie jej dwóm instytucjom – Radzie Europejskiej oraz Radzie Unii Europejskiej. Prezydencja jest formą wykonywania naczelnych funkcji w ramach tych organów.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.07.2018 Wspólna deklaracja premierów państwa Izrael i Rzeczypospolitej Polskiej RODM Gdańsk poleca

W okresie ostatnich trzydziestu lat relacje między naszymi państwami i społeczeństwami opierają się na głębokim zaufaniu i zrozumieniu. Polska i Izrael to oddani, wieloletni przyjaciele i partnerzy, którzy blisko współpracują na arenie międzynarodowej, jak również w kwestiach związanych z zachowaniem pamięci i nauczaniem o Holokauście. ...

WIĘCEJ INFORMACJI

04.07.2018 NABÓR NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO-KONSULARNĄ 2019 RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło NABÓR NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO-KONSULARNĄ 2019, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Uczestnicy aplikacji zostaną zatrudnieni w MSZ na czas określony 1 roku. Ukończenie aplikacji i zdanie egzaminu umożliwia uzyskanie stopnia dyplomatycznego oraz podjęcie obowiązków członka służby zagranicznej. Absolwenci aplikacji zostaną skierowani do pracy w placówkach zagranicznych RP.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.06.2018 o przyszłości Wspólnoty Europejskiej RODM Gdańsk poleca

W murach Politechniki Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii zebrani debatowali o przyszłości Wspólnoty Europejskiej. Pierwszy z gości – dr Marek Prawda, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce wyraźnie zaznaczył priorytety którymi będą kierować się unijni przywódcy w prognozie najbliższych lat – Europa ma teraz przede wszystkim chronić. Stąd też Unia Europejska ma przeznaczyć 13 mld na obronność – mówił. (A konkretnie na rzecz Europejskiego Funduszu Obronnego, dzięki któremu UE stanie się jednym z czterech największych inwestorów w dziedzinie badań i technologii obronnych w Europie).

WIĘCEJ INFORMACJI

18.06.2018 Egzamin kwalifikujący do pracy w ONZ w ramach programu Young Professionals Programme YPP 2018 RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Sekretariat Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do egzaminu Young Professionals Programme (YPP). Po raz kolejny w gronie 65 państw uprawnionych do wzięcia udziału w egzaminie znalazła się Polska. Młodzi Polacy zainteresowani karierą w ONZ i spełniający kryteria programu mają możliwość przystąpić do egzaminu, po którym mogą zostać międzynarodowymi urzędnikami w Sekretariacie Organizacji Narodów Zjednoczonych.

WIĘCEJ INFORMACJI

18.06.2018 Egzamin kwalifikujący do pracy w ONZ w ramach programu Young Professionals Programme YPP 2018 RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Sekretariat Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń do egzaminu Young Professionals Programme (YPP).

WIĘCEJ INFORMACJI

19.06.2018 Jak dostać pracę w dyplomacji? RODM Gdańsk poleca

Jak dobrze zorganizować przyjęcie służbowe lub spotkanie towarzyskie ? Jak elegancko się ubrać? Jak wygląda proces rekrutacji do służby zagranicznej ? Czy praca dyplomaty wiąże się z wieloma wyrzeczeniami ? Czy to prawda, że praca w dyplomacji nie zna ograniczeń wiekowych i zawodowych? Na te i inne pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas specjalnego spotkania, które odbędzie się w Gdyni.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.06.2018 Dialog Obywatelski w Gdańsku RODM Gdańsk poleca

Serdecznie zapraszamy na pierwszy w historii Dialog Obywatelski w Gdańsku z udziałem Dyrektora Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce p. Marka Prawdy.

WIĘCEJ INFORMACJI

23.05.2018 VI Europejski Rajd Rowerowy RODM Gdańsk poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, Gmina Władysławowo, Centrum Kultury Promocji i Sportu we Władysławowie oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Gdańsk zapraszają do Władysławowa na VI Europejski Rajd Rowerowy.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.05.2018 GDAŃSKIE ŚWIĘTO EUROPY RODM Gdańsk poleca

Już po raz drugi gdański Targ Węglowy zamienił się w miasteczko europejskie, które miało szczególny klimat. Można było bliżej przyjrzeć się danym krajom europejskim i poznać ich charakterystyczne potrawy, zwyczaje, postaci, muzykę.

WIĘCEJ INFORMACJI

17.05.2018 SPACER SENIORÓW PO PARYŻU RODM Gdańsk poleca

Powszechnie znany jako stolica mody, kina i zakochanych. Co jeszcze można powiedzieć o największym francuskim mieście?

WIĘCEJ INFORMACJI

01.05.2018 Czternaście lat członkostwa Polski w UE RODM Gdańsk poleca

Polska, razem z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwą, Łotwą, Estonią, Słowenią, Cyprem i Maltą, wstąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku. Było to największe rozszerzenie UE w historii.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.05.2018 Polska rozpoczyna miesięczne przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ RODM Gdańsk poleca

Z dniem 1 maja br. Polska objęła rotacyjne, miesięczne przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. – Naszym celem podczas przewodnictwa jest praca na rzecz bezpieczeństwa i pokoju na świecie – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

WIĘCEJ INFORMACJI

27.04.2018 EU-Australia Leadership Forum – zgłoszenia do 31 maja RODM Gdańsk poleca

EU-Australia Leadership Forum organizuje w dniach 18-22 listopada 2018 roku w Brukseli Emerging Leaders Forum. EU-Australia Leadership Forum jest projektem finansowanym przez UE i przewidzianym na lata 2016-2019. Głównym celem Forum jest poszerzanie relacji między UE i Australią.

WIĘCEJ INFORMACJI

23.04.2018 Szef MSZ z wizytą w Nowym Jorku RODM Gdańsk poleca

Minister Jacek Czaputowicz udaje się do Nowego Jorku, gdzie w poniedziałek i wtorek weźmie udział w debacie otwartej Rady Bezpieczeństwa ONZ na temat młodzieży, pokoju i bezpieczeństwa oraz w Spotkaniu Wysokiego Szczebla Zgromadzenia Ogólnego ONZ poświęconego budowaniu pokoju i trwałemu pokojowi.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.04.2018 Uliczne podchody w Sopocie RODM Gdańsk poleca

Lubisz łamigłówki? Chcesz wyruszyć w podróż śladami polskiej historii? Masz ochotę zgarnąć praktyczne nagrody? Zapraszamy do udziału w wyjątkowej grze miejskiej!

WIĘCEJ INFORMACJI

15.03.2018 Kryzys bezpieczeństwa europejskiego RODM Gdańsk poleca

Czy współcześni Europejczycy mogą czuć się bezpiecznie? Czy Polska jest rzeczywiście narażona na napływ dżihadystów? Czy przyjęcie uchodźców zwielokrotnia ryzyko zamachu terrorystycznego ? Co na ten temat mówią doroczne raporty Europolu ? Jak oceniają to głosy eksperckie ? O tym wszystkim dyskutowano podczas okolicznościowej debaty zorganizowanej przez tandem - Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.04.2018 Andrzej Papierz podsekretarzem stanu w MSZ RODM Gdańsk poleca

Andrzej Papierz odebrał dziś z rąk ministra Jacka Czaputowicza nominację na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Nowy wiceszef MSZ będzie odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa, Polonii, konsularne oraz dyplomacji publicznej.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.03.2018 Ogłoszenia o naborach do organizacji międzynarodowych (z wyłączeniem ekspertów narodowych) RODM Gdańsk poleca

Trwają nabory do pracy w organizacjach międzynarodowych. Organizatorami konkursów publikowanych na stronie internetowej MSZ w zakładce Kariera w organizacjach międzynarodowych - aktualne ogłoszenia o naborze do organizacji międzynarodowych, są organizacje międzynarodowe.

WIĘCEJ INFORMACJI

26.03.2018 Studenci "ambasadorami" Unii Europejskiej RODM Gdańsk poleca

Jeśli jesteś studentem i chciałbyś na swojej uczelni promować możliwości pracy w instytucjach UE, weź udział w programie ƒdla studentów-ambasadorów "EU Careers".

WIĘCEJ INFORMACJI

21.03.2018 Minister Jacek Czaputowicz o priorytetach polskiej dyplomacji w 2018 roku RODM Gdańsk poleca

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz wygłosił w Sejmie Informację Ministra Spraw Zagranicznych o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2018 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

07.03.2018 Debata: "Kryzys bezpieczeństwa europejskiego" RODM Gdańsk poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk serdecznie zapraszają na debatę: "Kryzys bezpieczeństwa europejskiego", która odbędzie się 15 marca o godz. 10:00 w Sali Orchidea, Hotel Hanza, ul. Tokarska 1, Gdańsk

WIĘCEJ INFORMACJI

06.03.2018 Jak dostać pracę w Ministerstwie SPraw Zagranicznych? RODM Gdańsk poleca

Czym jest dyplomacja? Jak wygląda rekrutacja do polskiej służby dyplomatycznej? Jakie wymagania formalne należy spełnić ? Jakie cechy osobowościowe powinien mieć kandydat na dyplomatę?. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na spotkanie z Amb. Jackiem Perlinem...

WIĘCEJ INFORMACJI

05.03.2018 Nabór EPSO na stanowiska merytoryczne AD5 RODM Gdańsk poleca

Już 8 marca Europejskie Biuro Doboru Kadr (EPSO) rozpocznie tegoroczną rekrutację kandydatów – absolwentów uczelni wyższych - na stanowiska merytoryczne (AD5). Są to stanowiska o ogólnych profilach zawodowych (np. prawo, administracja publiczna, zasoby ludzkie, ekonomia, finanse, audyt, statystyka). Aplikacje będzie można składać w terminach od 8 marca do 10 kwietnia 2018 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.03.2018 Kształtuj z nami przyszłość Europy - Internetowe Targi Pracy UE- 15 marca 2018 r. RODM Gdańsk poleca

Kształtuj z nami przyszłość Europy - pod takim hasłem Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) 15 marca br. (w godz. 16:00-20:00) organizuje targi pracy online. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczestników z 8 krajów, w tym z Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.03.2018 NABÓR NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO-KONSULARNĄ 2018 RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło NABÓR NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO-KONSULARNĄ 2018, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Uczestnicy aplikacji zostaną zatrudnieni w MSZ na czas określony 1 roku. Ukończenie aplikacji i zdanie egzaminu umożliwia uzyskanie stopnia dyplomatycznego oraz podjęcie obowiązków członka służby zagranicznej. Absolwenci aplikacji zostaną skierowani do pracy w placówkach zagranicznych RP.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.02.2018 Drugie Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie RODM Gdańsk poleca

To wspaniały dzień dla tych wszystkich, którzy wierzą we wspólną przyszłość naszych krajów, ściśle ze sobą połączoną w wielu różnych dziedzinach: politycznej, gospodarczej, kulturowej i naukowej – mówił wiceminister Konrad Szymański podczas otwarcia drugiego dorocznego Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego w Londynie.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.02.2018 Niemieckie obozy koncentracyjne RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych z największą uwagą dba o dobre imię Polski i reaguje na przekłamania historyczne publikowane w światowych mediach. Przekazywanie prawidłowych kodów pamięci i promocja prawdy historycznej polega na monitorowaniu doniesień zagranicznych środków masowego przekazu oraz wspieraniu działań mających na celu przekazywanie rzetelnych informacji o polskiej historii. Polska dyplomacja podejmuje interwencje w sprawie pojawiających się za granicą obraźliwych i nieprawdziwych sformułowań o "polskich obozach koncentracyjnych / polskich obozach śmierci".

WIĘCEJ INFORMACJI

07.02.2018 Rozmowa ministra Jacka Czaputowicza z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Sigmarem Gabrielem RODM Gdańsk poleca

Dziś, 4 lutego br., w przeprowadzonej rozmowie telefonicznej szefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji rozmawiali o tragicznej historii okresu II wojny światowej. Minister Jacek Czaputowicz podziękował szefowi niemieckiej dyplomacji za jego ostatnie oświadczenie dotyczące odpowiedzialności Niemiec za organizację Holokaustu.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.01.2018 Początek przewodnictwa Bułgarii w Radzie UE RODM Gdańsk poleca

- Nieprzypadkowo z pierwszą wizytą zagraniczną po objęciu urzędu udałem się do Sofii. Polska będzie lojalnie wspierać Prezydencję bułgarską w realizacji zamierzonych przez nią celów – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w poniedziałek 29 stycznia br. podczas spotkania z ambasadorami państw członkowskich UE akredytowanymi w Polsce.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.01.2018 Interaktywny Poradnik Kibica
na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018
RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało poradnik dla polskich obywateli udających się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, zawierający praktyczne informacje dotyczące m.in. bezpieczeństwa, środków komunikacji, warunków wjazdu i pobytu w Republice Korei.

WIĘCEJ INFORMACJI

10.01.2018 Jacek Czaputowicz
nowym polskim ministrem spraw zagranicznych
RODM Gdańsk poleca

Prof. dr hab. Jacek Czaputowicz został powołany na urząd ministra spraw zagranicznych w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.01.2018 Polska rozpoczyna członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ RODM Gdańsk poleca

Cieszę się, że po dwudziestu latach Polska wraca do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Naszymi priorytetami będą wzmacnianie prawa międzynarodowego i prewencja, a naszym znakiem firmowym - łączenie kwestii bezpieczeństwa z rozwojem – powiedział we wtorek minister Witold Waszczykowski przy okazji rozpoczęcia polskiego niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

WIĘCEJ INFORMACJI
facebook