RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WIADOMOŚCI W ROKU 2018

07.03.2018 Debata: "Kryzys bezpieczeństwa europejskiego" RODM Gdańsk poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk serdecznie zapraszają na debatę: "Kryzys bezpieczeństwa europejskiego", która odbędzie się 15 marca o godz. 10:00 w Sali Orchidea, Hotel Hanza, ul. Tokarska 1, Gdańsk

WIĘCEJ INFORMACJI

06.03.2018 Jak dostać pracę w Ministerstwie SPraw Zagranicznych? RODM Gdańsk poleca

Czym jest dyplomacja? Jak wygląda rekrutacja do polskiej służby dyplomatycznej? Jakie wymagania formalne należy spełnić ? Jakie cechy osobowościowe powinien mieć kandydat na dyplomatę?. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na spotkanie z Amb. Jackiem Perlinem...

WIĘCEJ INFORMACJI

05.03.2018 Nabór EPSO na stanowiska merytoryczne AD5 RODM Gdańsk poleca

Już 8 marca Europejskie Biuro Doboru Kadr (EPSO) rozpocznie tegoroczną rekrutację kandydatów – absolwentów uczelni wyższych - na stanowiska merytoryczne (AD5). Są to stanowiska o ogólnych profilach zawodowych (np. prawo, administracja publiczna, zasoby ludzkie, ekonomia, finanse, audyt, statystyka). Aplikacje będzie można składać w terminach od 8 marca do 10 kwietnia 2018 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

05.03.2018 Kształtuj z nami przyszłość Europy - Internetowe Targi Pracy UE- 15 marca 2018 r. RODM Gdańsk poleca

Kształtuj z nami przyszłość Europy - pod takim hasłem Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) 15 marca br. (w godz. 16:00-20:00) organizuje targi pracy online. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczestników z 8 krajów, w tym z Polski.

WIĘCEJ INFORMACJI

02.03.2018 NABÓR NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO-KONSULARNĄ 2018 RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło NABÓR NA APLIKACJĘ DYPLOMATYCZNO-KONSULARNĄ 2018, która przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji. Uczestnicy aplikacji zostaną zatrudnieni w MSZ na czas określony 1 roku. Ukończenie aplikacji i zdanie egzaminu umożliwia uzyskanie stopnia dyplomatycznego oraz podjęcie obowiązków członka służby zagranicznej. Absolwenci aplikacji zostaną skierowani do pracy w placówkach zagranicznych RP.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.02.2018 Drugie Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie RODM Gdańsk poleca

To wspaniały dzień dla tych wszystkich, którzy wierzą we wspólną przyszłość naszych krajów, ściśle ze sobą połączoną w wielu różnych dziedzinach: politycznej, gospodarczej, kulturowej i naukowej – mówił wiceminister Konrad Szymański podczas otwarcia drugiego dorocznego Polsko-Brytyjskiego Forum Belwederskiego w Londynie.

WIĘCEJ INFORMACJI

15.02.2018 Niemieckie obozy koncentracyjne RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych z największą uwagą dba o dobre imię Polski i reaguje na przekłamania historyczne publikowane w światowych mediach. Przekazywanie prawidłowych kodów pamięci i promocja prawdy historycznej polega na monitorowaniu doniesień zagranicznych środków masowego przekazu oraz wspieraniu działań mających na celu przekazywanie rzetelnych informacji o polskiej historii. Polska dyplomacja podejmuje interwencje w sprawie pojawiających się za granicą obraźliwych i nieprawdziwych sformułowań o "polskich obozach koncentracyjnych / polskich obozach śmierci".

WIĘCEJ INFORMACJI

07.02.2018 Rozmowa ministra Jacka Czaputowicza z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Sigmarem Gabrielem RODM Gdańsk poleca

Dziś, 4 lutego br., w przeprowadzonej rozmowie telefonicznej szefowie polskiej i niemieckiej dyplomacji rozmawiali o tragicznej historii okresu II wojny światowej. Minister Jacek Czaputowicz podziękował szefowi niemieckiej dyplomacji za jego ostatnie oświadczenie dotyczące odpowiedzialności Niemiec za organizację Holokaustu.

WIĘCEJ INFORMACJI

30.01.2018 Początek przewodnictwa Bułgarii w Radzie UE RODM Gdańsk poleca

- Nieprzypadkowo z pierwszą wizytą zagraniczną po objęciu urzędu udałem się do Sofii. Polska będzie lojalnie wspierać Prezydencję bułgarską w realizacji zamierzonych przez nią celów – powiedział minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w poniedziałek 29 stycznia br. podczas spotkania z ambasadorami państw członkowskich UE akredytowanymi w Polsce.

WIĘCEJ INFORMACJI

25.01.2018 Interaktywny Poradnik Kibica
na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018
RODM Gdańsk poleca

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało poradnik dla polskich obywateli udających się na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, zawierający praktyczne informacje dotyczące m.in. bezpieczeństwa, środków komunikacji, warunków wjazdu i pobytu w Republice Korei.

WIĘCEJ INFORMACJI

10.01.2018 Jacek Czaputowicz
nowym polskim ministrem spraw zagranicznych
RODM Gdańsk poleca

Prof. dr hab. Jacek Czaputowicz został powołany na urząd ministra spraw zagranicznych w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

03.01.2018 Polska rozpoczyna członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ RODM Gdańsk poleca

Cieszę się, że po dwudziestu latach Polska wraca do Rady Bezpieczeństwa ONZ. Naszymi priorytetami będą wzmacnianie prawa międzynarodowego i prewencja, a naszym znakiem firmowym - łączenie kwestii bezpieczeństwa z rozwojem – powiedział we wtorek minister Witold Waszczykowski przy okazji rozpoczęcia polskiego niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

WIĘCEJ INFORMACJI
facebook