RODMGdańsk

SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

WIADOMOŚCI W ROKU 2019

14.05.2019 Konkurs graficzny "Polska w UE - wczoraj, dziś i jutro" RODM Gdańsk

Chcesz podzielić się swoją refleksją na temat 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej? Masz ochotę opowiedzieć o drodze, jaką przebył nasz kraj od czasu przystąpienia do Wspólnoty? A może masz coś do powiedzenia na temat przyszłości Polski i UE? Lepszej okazji nie będzie! Świętuj 15. rocznicę największego rozszerzenia Unii Europejskiej w historii razem z nami! Przygotuj plakat, w którym odpowiadasz na powyższe pytania i wygraj atrakcyjne nagrody!

WIĘCEJ INFORMACJI

12.05.2019 PLinUK Jam Session RODM Gdańsk

22 maja 2019 roku podczas Cracow Tech Week odbędzie się PLinUK Jam Session – konkurs na opracowanie strategii promocji Polski w Wielkiej Brytanii. Do wygrania jest wyjazd na Wyspy i współpraca z Ambasadą RP w Londynie przy wdrożeniu strategii. Poniżej zamieszczamy komunikat od organizatora konkursu.

WIĘCEJ INFORMACJI

12.05.2019 Minister Jacek Czaputowicz z wizytą w Brukseli RODM Gdańsk

W dniach 13 i 14 maja w Brukseli odbędzie się posiedzenie Rady do Spraw Zagranicznych oraz spotkanie ministerialne i konferencja poświęcona dziesięcioleciu Partnerstwa Wschodniego. W obu spotkaniach będzie uczestniczyć szef polskiego MSZ, prof. Jacek Czaputowicz.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.05.2019 W Sybinie przyjęto deklarację na temat przyszłości UE RODM Gdańsk

„Potwierdzamy naszą wiarę w to, że zjednoczona UE ma większą siłę w coraz bardziej niespokojnym i pełnym wyzwań świecie. Jako przywódcy uznajemy, że naszym zadaniem jest uczynić Unię silniejszą, a naszą przyszłość – jaśniejszą. Zarazem uznajemy europejską perspektywę innych państw europejskich.”

WIĘCEJ INFORMACJI

12.05.2019 Dzień Europy w RODM Gdańsk RODM Gdańsk

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy Dzień Europy. Wydarzeniu temu towarzyszyły liczne imprezy, w których braliśmy czynny udział, promując naszą działalność oraz aktywne uczestnictwo w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI

09.05.2019 Rada Europy obchodzi 70-lecie założenia RODM Gdańsk

70 lat temu 10 państw – Belgia, Dania, Francja, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Norwegia, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy – podpisało statut nowej organizacji międzynarodowej.

WIĘCEJ INFORMACJI

29.04.2019 Rozpoczęcie rejestracji - Wybory do PE RODM Gdańsk

Głosowanie za granicą w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

11-13.06.2019 Warsaw Humanitarian Expo (WHE)
– Warszawskie Targi Humanitarne
RODM Gdańsk

MSZ razem z partnerami biznesowymi, w tym przede wszystkim PTAK Warsaw Expo, organizuje w dniach 11-13 czerwca największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi dla przedsiębiorców sektora humanitarno-rozwojowego.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.03.2019 Między Wschodem a Zachodem. Polska - Europa - Świat RODM Gdańsk

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego stanowił tło do odbywającej się tam debaty „Między Wschodem a Zachodem. Polska - Europa - Świat”. Celem wydarzenia było przeanalizowanie relacji pomiędzy Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi i Sojuszu Północnoatlantyckiego, głównie w  kontekście chińsko – rosyjskim, a także zmieniającym się okolicznościom bezpieczeństwa światowego. Dyskusja to owoc współpracy pomiędzy Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Gdańsku (RODM Gdańsk), Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsk i Uniwersytetem Gdańskim.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.03.2019 O fenomenie Jesieni Ludów z młodzieżą pomorskich szkół RODM Gdańsk

Jak doszło do upadku komunizmu? Jacy są Europejczycy 30 lat po przemianach demokratycznych, zapoczątkowanych w Polsce? Na te tytułowe pytania odpowiedzi szukać będą eksperci podczas XII odsłony Warsztatów Akademickich Cogito Ergo Sum, które odbędą się 16 kwietnia w legendarnej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.03.2019 BALTIC POSTER CONTEST 2019. Reduce, Reuse, Rethink! RODM Gdańsk

MSZ ogłasza międzynarodowy konkurs na plakat towarzyszący 10. Dorocznemu Forum Strategii Unii Europejskiej dla regionu Morza Bałtyckiego, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 12-13 czerwca 2019 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

21.03.2019 Zostań dyplomatą! RODM Gdańsk

Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozpoczęło nabór na aplikację dyplomatyczno-konsularną w edycji 2019B. Aplikacja przygotowuje do pracy w polskiej dyplomacji i otwiera ścieżkę kariery w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI

14.03.2019 Minister Jacek Czaputowicz o priorytetach polskiej dyplomacji w 2019 roku RODM Gdańsk

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz wygłosił w Sejmie Informację Ministra Spraw Zagranicznych o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI

11.03.2019 Forum Polsko Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2019 RODM Gdańsk

Minister Spraw Zagranicznych, działając na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2077 z późn. zm.) ogłasza otwarty konkurs ofert: „Forum Polsko Czeskie na rzecz zbliżenia społeczeństw, pogłębionej współpracy i dobrego sąsiedztwa 2019”

WIĘCEJ INFORMACJI

08.03.2019 Debata: Między Wschodem a Zachodem. Polska - Europa - Świat RODM Gdańsk

Czy Unia Europejska i Stany Zjednoczone są swoimi najważniejszymi oraz najbardziej niezawodnymi sojusznikami? Czy USA wycofają się z Europy? Co na to Rosja oraz Chiny? Czy NATO zajmuje nadal centralną pozycję w relacjach transatlantyckich ? Co daje Polsce obecność w tym sojuszu militarnym ? Jaka jest w nim nasza rola ? Na te pytania będą próbowali odpowiedzieć eksperci. Zapraszamy do udziału w debacie „Między Wschodem a Zachodem. Polska - Europa - Świat”, która odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim.

WIĘCEJ INFORMACJI

06.03.2019 Konkurs na realizację zadania publicznego Wolontariat polska pomoc 2019 RODM Gdańsk

Minister Spraw Zagranicznych ogłasza otwarty konkurs ofert: „Wolontariat polska pomoc 2019”

WIĘCEJ INFORMACJI

04.03.2019 Konkurs na Młodzieżowego Delegata RP na 74. sesję ZO ONZ w 2019 roku RODM Gdańsk

Departament Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka MSZ we współpracy z Polską Radą Organizacji Młodzieżowych zaprasza młodzież w wieku 18-25 lat do wzięcia udziału w kolejnej, szóstej już edycji konkursu „Młodzieżowy Delegat RP na sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ”.

WIĘCEJ INFORMACJI

04.03.2019 Oświadczenie współprzewodniczących po spotkaniu ministerialnym poświęconym budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie RODM Gdańsk

W dniach 13-14 lutego 2019 r. ministrowie spraw zagranicznych oraz przedstawiciele 62 państw spotkali się w Warszawie na konferencji współorganizowanej przez Ministra Spraw Zagranicznych RP oraz Sekretarza Stanu Stanów Zjednoczonych pragnąc działać na rzecz bezpieczniejszego i stabilniejszego Bliskiego Wschodu.

WIĘCEJ INFORMACJI

01.03.2019 Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 r. RODM Gdańsk

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 r. (niedziela). Będąc za granicą - można oddać swój głos!

WIĘCEJ INFORMACJI

20.02.2019 Wygraj pieniądze i realizuj swoje działania RODM Gdańsk

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków w tegorocznej edycji konkursu dla polskich organizacji pozarządowych na dofinansowanie projektów z zakresu edukacji globalnej.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.02.2019 NIEMIECKIE OBOZY KONCENTRACYJNE RODM Gdańsk

Ministerstwo Spraw Zagranicznych z największą uwagą dba o dobre imię Polski i reaguje na przekłamania historyczne publikowane w światowych mediach.

WIĘCEJ INFORMACJI

20.02.2019 Praca w NATO czeka ! Nabór na stanowisko Head of Business Continuity Planning w Sekretariacie Międzynarodowym NATO. RODM Gdańsk

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP uprzejmie informuje, że Sekretariat Międzynarodowy NATO ogłosił nabór na stanowisko Head, Business Continuity Planning (nr 190108, stopień A5).

WIĘCEJ INFORMACJI

20.02.2019 Nowa strona MSZ RODM Gdańsk

Od stycznia 2019 r. dotychczasowa strona www.msz.gov.pl dostępna jest jako archiwum.

WIĘCEJ INFORMACJI
facebook