SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

MULTIMEDIA RODM GDAŃSK


21.06.2017 Debata "Dla kogo Brexit będzie korzystny?" już za nami! RODM Gdańsk poleca

Czy Brexitu da się jeszcze uniknąć? Co oznacza i jakie zmiany dla Europy za sobą niesie? Czy wyjście Wielkiej Brytanii z Unii zwiastuje koniec Wspólnoty Europejskiej? Jak wyglądać będą relacje na linii Polska – Wielka Brytania i sytuacja pracujących na wyspach Polaków? Kto może zyskać, a kto straci? - o tym wszystkim dyskutowano podczas debaty „Dla kogo Brexit będzie korzystny?”

WIĘCEJ INFORMACJI


22.03.2017 "Czy znamy naszych sąsiadów?"
Relacja z pierwszej tegorocznej debaty RODM Gdańsk
RODM Gdańsk

Jakie korzyści płyną z integracji uchodźców ? Jakie są fakty, a jakie mity związane z ich obecnością ? Jak wygląda proces dostosowywania się migrantów i społeczeństwa przyjmującego ? Co na to Polska, Unia Europejska i świat ? O tym wszystkim dyskutowano podczas debaty pt. „Czy znamy naszych sąsiadów?”, która odbyła się 14 marca w Europejskim Centrum Solidarności.

Pierwsza w 2017 roku debata przygotowana i przeprowadzona przez tandem - Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Gdańsk (EDG) zgromadziła 50 osób ze środwisk urzędniczych, akademickich i szkolnych.

WIĘCEJ INFORMACJI


16.12.2016 Mamy zwycięzcę! w konkursie na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej ! RODM Gdańsk

Finał konkursu plastycznego na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej

15 grudnia odbyły się obrady komisji konkursowej. Uczestnicy zgłosili 10 prac, spośród których kilka spełniło wymogi techniczne i zakwalifikowało się do walki o tytuł najlepszej.

WIĘCEJ INFORMACJI


12.12.2016 „Polska poza Polską” RODM Gdańsk

Eksperci z uznanych instytucji naukowych i państwowych, prawie setka uczestników, prace w grupach warsztatowych pod okiem specjalistów oraz interaktywna debata z udziałem młodzieży całego regionu. To wszystko działo się podczas jednego ze stałych już wydarzeń Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, czyli warsztatów akademickich Cogito Ergo Sum „Polska poza Polską”, które odbyły się w legendarnej Sali BHP stoczni gdańskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI


06.12.2016 Kariera w instytucjach i organizacjach międzynarodowych RODM Gdańsk

Jak dostać się na staż lub do pracy w instytucjach i organizacjach międzynarodowych? Jak wygląda proces rekrutacyjny ? Jakie są najważniejsze walory zatrudnienia w strukturach światowych jak ONZ, czy OBWE? Odpowiedzi na te pytania można było znaleźć na stoisku eksperckim, które Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zorganizował w Europejskim Centrum Solidarności.

WIĘCEJ INFORMACJI


02.12.2016 25 lat stosunków polsko – niemieckich.
Debata „Polska wolność, niemiecka jedność”
RODM Gdańsk

Cztery panele dyskusyjne z udziałem specjalistów z renomowanych ośrodków analitycznych z Polski, rozmowy o polityce, gospodarce, samorządności i przemianach społecznych w Polsce i Niemczech na przestrzeni ostatnich 25 lat to wiodące motywy debaty, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

ZDJĘCIA - RELACJA


29.09.2016 Polacy na Wschodzie RODM Gdańsk

Jak wygląda faktyczne zaangażowanie organizacji polonijnych za wschodnią granicą? Jakiego typu przedsięwzięcia należy wspierać w pierwszej kolejności? Jakie zmiany powinny nastąpić w tym zakresie? Jak wygląda bilans działań kulturowych i oświatowych na Wschodzie podejmowanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat? Te i inne kwestie poruszane zostały podczas debaty pn. „Polacy na Wschodzie”.

ZDJĘCIA - RELACJA


30.06.2015 25 lat wolności Europy Środkowo- Wschodniej

19 czerwca na Zamku w Krokowej odbyła się debata pt. „25 lat wolności w Europie Środkowo-Wschodniej” ...

ZDJĘCIA - RELACJA

15.06.2015 O stosunkach PL-USA oraz stypendiach Fulbrighta.

Odbyło się spotkanie poświęcone stosunkom polsko-amerykańskim oraz możliwościom oferowanym przez Polsko - Amerykańską Komisję Fulbrighta. ....

ZDJĘCIA - RELACJA

02.05.2015 Europejski Rajd Rowerowy

Na trasie III Europejskiego Rajdu Rowerowego zameldowało się prawie trzydziestu śmiałków. Zadanie, które postawili przed uczestnikami organizatorzy było bardzo trudne....

ZDJĘCIA - RELACJA

17.04.2015 Polscy „obrońcy skarbów”

W Pałacu Opatów w Gdańsku Oliwie odbyła się debata poświęcona odzyskiwaniu przez polskich dyplomatów zaginionych dzieł sztuki

ZDJĘCIA - RELACJA

30.03.2015 „Chiny w punkcie zwrotnym – szanse i wyzwania dla Polski”

Sala BHP Stoczni Gdańskiej, eksperci w dziedzinie sinologii i blisko setka uczestników – to wszystko podczas debaty... 

ZDJĘCIA - RELACJA

18.03.2015 Przygotowanie do debatowania po oksfordzku

w biurze RODM Gdańsk odbyło się szkolenie z zasad prowadzenia debaty oksfordzkiej. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Koła Naukowego Euroinicjatywa ...

ZDJĘCIA - RELACJA

20.03.2015 Szkolenie z etykiety dla pracowników administracji samorządowej na Pomorzu

O znaczeniu różnic kulturowych w protokole dyplomatycznym, organizacji wizyt ceremonialnych, oficjalnych i roboczych

ZDJĘCIA - RELACJA

23 grudnia 2014 Spotkanie z mistrzynia olimpijską i rekordzistką świata Anitą Włodarczyk

W sali konferencyjnej OPO Cetniewo odbyło się spotkanie z mistrzynią i rekordzistką świata...

ZDJĘCIA - RELACJA

19 grudnia 2014 Rola Grupy Wyszehradzkiej we współczesnym świecie

Zasadniczym celem spotkania było przedyskutowanie znaczenia Grupy Wyszehradzkiej (V4) w sprawach istotnych dla Unii Europejskiej oraz przyszłości całego regionu.

ZDJĘCIA - RELACJA

15 grudnia 2014 Spotkanie z radcą-ministrem Ambasady RP w Pekinie, Bolesławem Kościukiewiczem

Wykład dotyczył praktycznych aspektów pracy w dyplomacji.

ZDJĘCIA - RELACJA

12 grudnia 2014 Otwarcie wystawy 600 lat kontaktów polsko-tureckich 1414 – 2014

12 grudnia w Muzeum Miasta Gdańsk (Oddział Zielona Brama) odbyło się otwarcie wystawy „600 lat kontaktów polsko-tureckich 1414 -2014”. Wernisaż prezentuje dokumenty, które na przestrzeni dziejów trafiały z do Polski z kancelarii osmańskich. Znajdują się wśród nich dwustronne traktaty pokojowe, oficjalne pisma oraz listy sułtanów kierowane do polskich królów.

ZDJĘCIA - RELACJA

25 listopada 2014 Debata oksfordzka - 10 lat członkostwa Polski w UE

5 grudnia 2014 r. odbyła się debata oksfordzka pt. „ 10 lat Polski w Unii Europejskiej ZYSK czy KOSZT ?”.

ZDJĘCIA - RELACJA

18 listopada 2014 Nasz "Bliski Wschód" - Litwa, Białoruś, Ukraina - RELACJA

Sala Obrad Miasta Gdańsk, setka uczestników, praca w grupach warsztatowych, relacje międzynarodowe Polski na Wschodzie, znani specjaliści z zakresu polityki zagranicznej...

ZDJĘCIA - RELACJA

29 września 2014 Dyplomacja czynnikiem rozwoju gospodarczego

19 września 2014 r. w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z udziałem wiceminister spraw zagranicznych, pani Katarzyny Kacperczyk. Wydarzenie adresowane było do przedstawicieli najbardziej znaczących przedsiębiorstw na Pomorzu.

ZDJĘCIA - RELACJA

09 czerwca 2014 XXV LAT NIEPODLEGŁOŚCI - BEZPIECZEŃSTWO RZECZPOSPOLITEJ

02-03.06 w Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyła się druga edycja warsztatów akademickich COGITO ERGO SUM: „XXV lat niepodległości – Bezpieczeństwo Rzeczypospolitej

ZDJĘCIA - RELACJA

27 maja 2014 RODM Gdańsk a VI Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu (17-23.05.), a więc największej imprezy sportu masowego, konsultantki Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku odwiedziły Ełk oraz Hel.

ZDJĘCIA - RELACJA

04 listopada 2013 O kraju kwitnącej wiśni - Świat dla seniorów

Listopad zaczął się orientalnie, od spotkania z Japonią. Gościem honorowym naszego spotkania z Seniorami była pani Aniela Zienkiewicz ( "Tanoshi - design z Japonii"), tłumaczka języka japońskiego oraz miłośniczka origami.

ZDJĘCIA - RELACJA

24 października 2013 Polsko-szwedzka współpraca na rzecz Morza Bałtyckiego - relacja

Dyskusja, zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku, 24 października 2013r. zgromadziła przedstawicieli samorządów, urzędów morskich, pracowników firm, studentów. Zaproszeni prelegenci opowiedzieli o wspólnych polsko-szwedzkich działaniach z perspektywy instytucji przez nich reprezentowanych jak i podzielili się swoimi osobistymi refleksjami i uwagami.

ZDJĘCIA - RELACJA

17 października 2013 Współczesne stosunki polsko-niemieckie

Licealistów z VII LO im. Józefa Wybickiego w Gdańsku odwiedził konsul RFN w Gdańsku Frank Reiner oraz pani Maria Żukowska, dyrektor Centrum Herdera.

ZDJĘCIA - RELACJA

16 października 2013 Bella Italia w Gdańsku" - Świat dla seniorów

W połowie października zajęcia z Seniorami rozbudziły emocje, a to za sprawą spotkania na temat Republiki Włoskiej. Uczestnikom najbardziej przypadła do gustu część poświęcona początkom mafii oraz prezentacja muzyczna.

ZDJĘCIA - RELACJA

02 października 2013 Wykład RODM Gdańsk dla ukraińskich urzędników

Koordynatorka RODM Gdańsk przedstawiła dotychczasowe działania ofertę i możliwość współpracy.

ZDJĘCIA - RELACJA

27 wrzesnia 2013 RODM Gdańsk na Forum Młodych 2013

Forum Młodych to cykliczny projekt edukacyjny organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności umożliwiający młodym ludziom dyskusje z największymi osobistościami współczesnego świata. Dotychczas Forum gościło m.in. Lecha Wałęsę, Dalajlamę XIV, premier Jana Krzysztofa Bieleckiego, Tomasza Lisa, czy Marka Kamińskiego.

ZDJĘCIA - RELACJA

19 wrzesnia 2013 Świat dla Seniorów

Oficjalnie rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych dla najstarszych pn. "Świat dla Seniorów". Jako pierwszych odwiedziliśmy Seniorów z CP Caritas w Gdańsku

ZDJĘCIA - RELACJA

12 lipca 2013 "Latem w podróż dookoła świata"

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej (RODM) w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w wakacyjnym programie warsztatowym dla dzieci i młodzieży pn. „Latem w podróż dookoła świata”.

ZDJĘCIA - RELACJA

28 czerwca 2013 Czy EFS może być czynnikiem zmiany?

W zeszłym tygodniu, w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się konferencja "Czy EFS może być czynnikiem zmiany?". W spotkaniu wzięli udział czołowi polscy i europejscy eksperci w dziedzinie funduszy europejskich oraz zatrudnienia.

ZDJĘCIA - RELACJA

28 czerwca 2013 Poniedziałkowy poranek z Janem Kozłowskim oraz Młodzieżową Akademią Dyplomatyczną !

Właśnie w poniedziałek odbyło się spotkanie deputowanego do Parlamentu Europejskiego, pana Jana Kozłowskiego z młodzieżą VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku. Wśród zgromadzonych znaleźli się również podopieczni Młodzieżowej Akademii Dyplomatycznej

ZDJĘCIA - RELACJA

27 czerwca 2013 Fotorelacja z debaty "Obwód Kaliningradzki jako czynnik rozwoju regionu Pomorza".

ZDJĘCIA - RELACJA

21 czerwca 2013 Piątkowe spotkania w RODM ...

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku zaoferował uczniom kwidzyńskiego liceum, dwa mini-wykłady.

ZDJĘCIA - RELACJA

21 czerwca 2013 Laureatka w biurze europosła ...

Zeszły tydzień zakończył się niezywkle interesująco. Lauratka naszego konkursu, Natalia Duśko z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie, odwiedziła wraz ze swoją klasą, posła do Parlamentu Europejskiego, Jarosława Wałęsę.

ZDJĘCIA - RELACJA

14 czerwca 2013 Dzień Indyjski w RODM!

Dzień Indyjski w RODM! „Kierunek Orient – Indie” to temat warsztatów jakie odbyły się dla dzieci ze świetlicy „Na Dolnej” 14 czerwca w siedzibie RODM. Zajęcia poprowadziła Pani Jolanta Ahuja z Centrum Kultury Indyjskiej w Gdańsku.

ZDJĘCIA - RELACJA

28 maja 2013 Premierowe wykłady w biurze RODM Gdańsk

W dniu 28 maja odbyły się premierowe wykłady w biurze RODM Gdańsk! Spotkanie otworzył mini-wykład o charakterze informacyjnym nt. sieci Regionalnych Ośrodków Debaty Międzynarodowej. Słuchacze zapoznali się podówczas z założeniami Ośrodków oraz planami gdańskiego punktu na najbliższe miesiące .

ZDJĘCIA - RELACJA

21 maja 2013 Moja Szkoła w Unii Europejskiej

Minister Jerzy Pomianowski w Pałacyku Przeździeckich, wręczy dyplomy laureatom ogólnopolskiego etapu konkursu "Moja Szkoła w Unii Europejskiej - Akademia Młodego Dyplomaty".

ZDJĘCIA - RELACJA

09 maja 2013 Gala wręczenia nagród w konkursie "Moja szkoła w UE"

W ostatni piątek kwietnia, konsultantka RODM uświetniła swoim wykładem galę wręczenia nagród w wojewódzkim etapie konkursu "Moja szkoła w Unii Europejskiej - Akademia Młodego Dyplomaty".

ZDJĘCIA - RELACJA

09 maja 2013 Przedszkolaki z Gdyni z Unią Europejską za pan brat

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku odwiedził dzisiaj Przedszkole Samorządowe nr 32 w Gdyni. W trakcie zajęć, najmłodsi wraz z bohaterami popualrnych bajek, poznawali europejskie państwa i miasta, flagi oraz godła.

ZDJĘCIA - RELACJA

09 maja 2013 DZIEŃ EUROPY W GDAŃSKU

Dzień Unii Europejskiej z Klubem Malucha , Gala wręczenia nagród w konkursie "Moja szkoła w UE", Przedszkolaki z Gdyni z Unią Europejską za pan brat ... czyli świętujemy Dzień Europy.

ZDJĘCIA - RELACJA
facebook