SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

KONKURSY RODM GDAŃSK


26.11.2020 KONKURS „ŚWIĄTECZNY PORADNIK MŁODEGO DYPLOMATY” RODM Gdańsk

RODM Gdańsk zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów do udziału w konkursie „Świąteczny poradnik młodego dyplomaty”, w którym zadaniem uczestników jest wyobrazić sobie, że przygotowują dla młodego dyplomaty poradnik, w którym chcą przygotować go na kulturę i tradycje kraju do którego ma wyjechać. Uczestnicy konkursu powinni skupić się na tym jak ma przygotować się na swoje pierwsze święta w innej kulturze.

WIĘCEJ INFORMACJI26.11.2020 ŚWIĄTECZNY KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW! RODM Gdańsk

Konkurs plastyczny dla najmłodszych – wprowadza w świąteczny nastrój i pozwala zdobyć przed świętami wspaniałe nagrody! Tym razem do zabawy zapraszamy przedszkolaków, których zadanie konkursowe polega na stworzeniu kartki świątecznej o kolegi/koleżanki z daleka. Kartka powinna nawiązywać do polskich tradycji świątecznych. Prace mogą być wykonane dowolną metodą – ważne by były samodzielne.

WIĘCEJ INFORMACJI26.11.2020 ŚWIĄTECZNY KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH! RODM Gdańsk

RODM Gdańsk zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Świąteczna kartka od Polonii” Tym razem zadanie konkursowe polega na stworzeniu kartki świątecznej jaką można by dostać od Polonii, czyli Polaków mieszkających za granicą. Kartka powinna nawiązywać do tradycji świątecznych w kraju z którego kartkę „otrzymaliśmy”.

WIĘCEJ INFORMACJI26.10.2020 KONKURS "WIZYTÓWKA POLSKI” RODM Gdańsk

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Wizytówka Polski” – jak zaprezentować nasz kraj koleżance/koledze z za granicy?” uczniów szkół podstawowych. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie w formie wizualnej odpowiedzi na zadane w temacie konkursu pytanie.

WIĘCEJ INFORMACJI23.10.2020 KONKURS "50 LAT PO GRUDNIU 70" RODM Gdańsk

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w konkursie „50 LAT PO GRUDNIU 70” uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Zadaniem konkursowym jest przedstawienie w formie eseju lub prezentacji multimedialnej tego jak według was wyglądało życie w miastach objętych strajkami. Tworząc pracę konkursową można oprzeć się na zdjęciach i wspomnieniach z tamtego okresu.

WIĘCEJ INFORMACJI14.05.2019 Konkurs graficzny "Polska w UE - wczoraj, dziś i jutro" RODM Gdańsk

Chcesz podzielić się swoją refleksją na temat 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej? Masz ochotę opowiedzieć o drodze, jaką przebył nasz kraj od czasu przystąpienia do Wspólnoty? A może masz coś do powiedzenia na temat przyszłości Polski i UE? Lepszej okazji nie będzie! Świętuj 15. rocznicę największego rozszerzenia Unii Europejskiej w historii razem z nami! Przygotuj plakat, w którym odpowiadasz na powyższe pytania i wygraj atrakcyjne nagrody!

WIĘCEJ INFORMACJI18.09.2018 Konkurs fotograficzny "Pomorze - stulecie niepodległości" RODM Gdańsk poleca

Chcesz wygrać kamerkę GoPro? Zrób zdjęcie zdjęcie i prześlij je do nas a atrakcyjne nagrody mogą być Twoje! Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym.

WIĘCEJ INFORMACJI19.09.2017 Zrób prezentację i wygraj tablet!
Czyli multimedialny konkurs o ONZ.
RODM Gdańsk poleca

No i mamy to! Przedstawiamy rozstrzygnięcie multimedialnego konkursu o ONZ. Zwycięzcom gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace.

WIĘCEJ INFORMACJI

19.09.2017 Zrób prezentację i wygraj tablet!
Czyli multimedialny konkurs o ONZ.
RODM Gdańsk poleca

>Czy Rada Bezpieczeństwa ONZ spełnia swoje zadania?, Czy Organizacja Narodów Zjednoczonych potrzebuje reformy?, Jaka jest rola Polski w systemie NZ? ... Zabaw się w analityka i przygotuj rozprawkę w formie prezentacji multimedialnej, a tablet będzie Twój!. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza do udziału w konkursie.

WIĘCEJ INFORMACJI28.04.2017 Konkurs na esej "Katyń a współczesne stosunki polsko - rosyjskie" RODM Gdańsk poleca

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Pomorza do udziału w konkursie na esej pt. "Katyń a współczesne stosunki polsko - rosyjskie". Konkurs ma związek z przypadającą na ten rok 77. rocznicą mordu katyńskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI


30.09.2016 Wygraj tablet
w konkursie na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej !
RODM Gdańsk

W tym roku mija 60 lat od wydarzeń Poznańskiego Czerwca i węgierskiej rewolucji 1956 r. "Dla uczczenia 60. rocznicy antykomunistycznego buntu w Poznaniu w czerwcu 1956 r. oraz 60. rocznicy powstania na Węgrzech w październiku i listopadzie 1956 r. Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej oraz Zgromadzenie Narodowe Węgier, przekonane o szczególnym znaczeniu tych wydarzeń dla wspólnej historii obu Narodów, ustanawiają rok 2016 Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej " - podaje ustawa.

WIĘCEJ INFORMACJI

16.12.2016 Mamy zwycięzcę!
w konkursie na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej !
RODM Gdańsk

Finał konkursu plastycznego na logo Roku Solidarności Polsko - Węgierskiej

15 grudnia odbyły się obrady komisji konkursowej. Uczestnicy zgłosili 10 prac, spośród których kilka spełniło wymogi techniczne i zakwalifikowało się do walki o tytuł najlepszej.

WIĘCEJ INFORMACJI


Ślady II wojny światowej na Pomorzu

Konkurs fotograficzny pt. "Ślady II wojny światowej na Pomorzu". Celem zabawy jest ukazanie miejsc, obiektów, ludzi związanych z wydarzeniami 1939-1945 na Pomorzu.

WIĘCEJ INFORMACJI


Konkurs z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku angażuje się w promocję obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG), który w tym roku wypada w dniach 15-23 listopada 2014 pod hasłem: bezpieczeństwo żywnościowe.

WIĘCEJ INFORMACJI


W 2014 roku świętujemy 60-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Indiami.

Chcemy uczcić tę rocznicę i stworzyć maskotkę, która stanie się symbolem dobrych relacji miedzy Polską a Indiami. Podstawowym warunkiem udziału w konkursie jest stworzenie maskotki-symbolu.

WIĘCEJ INFORMACJI / ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU


LipDub a ERO 2013r

RODM Gdańsk zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. pomorskiego do udziału w konkursie „LipDub a ERO 2013r.” W związku z tym, że rok 2013 jest Europejskim Rokiem Obywateli zapraszamy Was do nakręcenia teledysku w formie LipDub związanego z tym tematem

WIĘCEJ INFORMACJI ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

facebook