SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

12.12.2014 Gdańsk Spotkanie z mistrzynia olimpijską i rekordzistką świata Anitą Włodarczyk

W sali konferencyjnej na dużej hali w OPO Cetniewo odbyło się spotkanie z mistrzynią i rekordzistką świata, Anitą Włodarczyk. W tym niecodziennym wydarzeniu uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z Władysławowa.

O znaczeniu sportu w stosunkach międzynarodowych, potrzebie uprawiania aktywności fizycznej oraz kondycji polskiej lekkoatletyki – to zagadnienia  poruszone podczas specjalnego spotkania z miotaczką, mistrzynią i rekordzistką świata,  Anitą Włodarczyk. W ten sposób, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku uświetnił zakończenie VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

19 grudnia w sali konferencyjnej na dużej fali OPO Cetniewo odbyło się spotkanie z wicemistrzynią olimpijską, Anitą Włodarczyk. Wydarzenie otworzyło uroczyste wręczenie stypendiów za wybitne osiągnięcia sportowe.  W spotkaniu wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z Władysławowa.

„Na dzień dzisiejszy to jest mój zawód, moja praca” – powiedziała mistrzyni.  W trakcie rozmowy, sportsmenka odniosła się również to swej przyjaźni z nieżyjącą już miotaczką, Kamilą Skolimowską. „ Gdy zaczęłam rzucać młotem, ona była moją idolką. Myślę, że igrzyska w Londynie oglądała z góry, na pewno mi pomagała” – dodała. Włodarczyk zdradziła też, że Władysławowo jest jej drugim domem. Okazuje się, iż mistrzyni  spędza w Ośrodku w Cetniewie około 100 dni w roku.  Spotkanie zakończyło się pamiątkową fotografią.

Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich  - ogólnopolska impreza sportu masowego rozgrywana z inicjatywy Ministerstwa Sportu. Partnerem tegorocznej szóstej edycji było Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

powiekszeniepowiekszeniepowiekszeniepowiekszenie


Wizytę otworzyło uroczyste wręczenie stypendiów za osiągnięcia sportowe.
Spotkanie zakończyło oficjalnie obchody VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.


Współorganizatorem wydarzenia był
Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich im. Feliksa Stamma "Cetniewo" oraz
Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie.

Anita Włodarczyk

– polska lekkoatletka, miotaczka, mistrzyni i rekordzistka świata.  Podczas mityngu w Berlinie (sierpień 2014) rzucając na odległość 79,
 58 m, o 16 cm poprawiła wynik należący od 2011 roku do Niemki Betty Heidler.

Zawodniczka Skry Warszawa urodziła się w 1985 roku w Rawiczu. We wczesnej młodości trenowała speedrower, zdobywając w tej dziedzinie mistrzostwo Europy juniorów w konkurencji drużynowej. Początkowo zajmowała się rzutem dyskiem. Jako miotaczka  zadebiutowała w 2002 roku. Pierwszy medal przyniosły jej mistrzostwa Polski seniorów w Bydgoszczy, podczas których wywalczyła brąz (2007). Włodarczyk reprezentowała nasze barwy na tzw. młodzieżowym czempionacie Starego Kontynentu, z którego wyjechała z wysokim dziewiątym miejscem.  Po pierwsze w swej karierze złoto sięgnęła w 2009 roku.  Rok później przez European Athletics została wybrana lekkoatletką czerwca w Europie. Na zawodach w Barcelonie z wynikiem 73, 56 m wywalczyła dla Polski trzecie miejsce w Europie.  Igrzyska olimpijskie w Londynie (2012) przyniosły naszej zawodniczce drugą, srebrną lokatę.  Zdobywczyni Złotych Kolców 2009 – nagrody dla najlepszej polskiej lekkoatletki w danym roku. Druga zawodniczka Plebiscytu Przeglądu Sportowego na sportowca roku 2009. (na podstawie: www.anitawlodarczyk.com.)".
facebook