SIEĆ REGIONALNYCH OŚRODKÓW DEBATY MIĘDZYNARODOWEJ

20.12.2016 Światowe Dni Młodzieży w Krakowie RODM Gdańsk

Tysiące młodych pielgrzymów z całego świata, spotkania z papieżem, wspólne katechezy, koncerty i występy teatralne – o tym wszystkim dyskutowano podczas debaty poświęconej Światowym Dniom Młodzieży.

W debacie zorganizowanej przez RODM wzięli udział: hm. Wiesław Turzański - Sekretarz Generalny ZHR, Sabina Maksimowicz - Przewodnicząca Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie, Dorota Cernigovska - Związek Harcerstwa Polskiego na Litwie, Pwd. Krzysztof Janiszewski - Ratownik KPP.

31. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były wielkim świętem. Dla Polski, najważniejszym wydarzeniem od co najmniej dekady. Przypadły w 1050 rocznicę chrztu Polski - w momencie niezwykle ważnym w naszych dziejach. Przyjechały do nas ponad dwa miliony młodych ludzi z całego świata, co uczyniło z tego przedsięwzięcia globalną uroczystość dla chrześcijańskiej społeczności.

Światowe Dni Młodzieży dały wiele pozytywów. W szczególności, dla młodych ludzi, którzy to byli głównymi organizatorami spotkań w swoich parafiach i wspólnotach i, którzy to podczas przygotowań pracowali wspólnie na rzecz szerzenia idei chrześcijańskiej. Poprzez organizację Światowych Dni Młodzieży, Polacy pokazali także jak dużą siłę ma polski Kościół zaś Polacy to naród otwarty na naukę wielokulturowości i potrafiący się dzielić. Wszystkie pozostałości materialne po ŚDM trafiły do potrzebujących duszpasterstw, szkół, parafii oraz ośrodków pomocy.

facebook